| ioanapantea a întrebat:

Este adevarat ca, cand te dezvirginezi si nu folosesti prezervativ nu ramai insarcinata?

12 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Fapul că înaintea primului act sexual ai himenul intact, nu are nicio relevanţă, deci asta nu înseamnă că nu poţi rămâne însărcinată. Este ceva mai mult decât logic, că, după penetrare, există riscul să rămâi însărcinată fie că ejaculează, fie că nu. Cineva a spus că, dacă partenerul nu ejaculează (adică foloseşte metoda coitului întrerupt), nu poţi rămâne însărcinată. Este greşit. Lichidul pre-ejaculator conţine spermatozoizi, iar şansele să rămâi însărcinată sunt de 4% şi 27%, în funcţie de perioada în care te afli (fertilă sau nefertilă).
Şi dacă nu foloseşti prezervativ, pe lângă faptul că vei avea parte de o sarcină nedorită, poţi contacta şi o BTS (boală cu transmitere sexuală).
O zi frumoasă!

| Jony123 a răspuns:

Ramai insarcinata doar daca isi da drumul in tine, nu ca esti tu virgina si ramai ca nu foloseste prezervativ, rami doar daca isi da drumul in tine ceea ce e posibil ca baiatul sa nu poata sa se controleze si sa se scape in tine...
Data viitoare foloseste prezervativ.
Sper ca te-am ajutat, funda? Plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

| elasexygagica a răspuns:

Ba da ramai insarcinata fiindca ai facut neprotejat

| TeoPT a răspuns:

NU, nu este adevărat.
Folosește prezervativ.
Baftă

| answer a răspuns:

Nu este adevarat! Baiatul care ti-a spus asta, te-a mintit ca sa se simta el cat mai bine! Nu-i pasa de tine si dupa ce o va face cu tine, iti va da papucii! Sper ca ti-am ghicit povestea! Ca mai stiu una la fel! De-asta am presupus ca la fel a fost si cu tine!

Răspuns utilizator avertizat
| mdany a răspuns:

laughing ce prostie ai spus. Daca in timpul actului sexual nu foloseste partenerul prezervativ si isi da drumul in partenera sansele sa ramana insarcinata sunt de 99, 99%.

| SociallyDepressed a răspuns:

E cea mai mare prostie

| underground05 a răspuns:

Nimeni nu stie sigur asa cica daca o faci pentru prima data si nu folosesti prezervativul nu ramai dar asta nu e o chestie sigura asa ca nu pune prea mare pret p asta! pup

| Cherry a răspuns:

Poti ramane insarcinata oricand.Ruperea himenului nu are treaba, sperma daca ajunge in vaginul tau tot ramai. funda?

| ciara111 a răspuns:

Nu e adevarat,daca ai menstruatie si baiatul ejaculeaza in tine, nu conteaza daca esti virgina sau nu,tot poti ramane insarcinata,deci mai bine foloseste prezervativ, a da si daca vrei sa o faceti neprotejat, mergeti la un ginecolog si ia-ti anticonceptionale

| Bijou a răspuns:

Poti ramane insarcinata atunci cand nu folosesti prezervativ