| angelica02 a întrebat:

Buna,cand te dezvirginezi prima data baiatul trebuie sa foloseasca prezervativ ca sa nu ramai insarcinata, sau normal fara sa foloseasca?

8 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Exact trebuie folosit prezervativ daca nu doriti musafiri nepoftiti

| romeo78 a răspuns:

Sa folosesti prezervativul este OBLIGATORIU intotdeauna cand actul sexual se face prin penetrarea vaginala si nu act sexual oral. Este si o masura de protejare a sanatatii tale, caci nu poti stii la inceputul une relatii, ma ales, cat de sanatos este partenerul!

| RAY a răspuns:

Inca de la primul sex poti ramane gravida

| corbulalbrosu a răspuns:

Rolul principal al prezervativului mai ales in cazul sexului de dezvirginare este cel de a facilita si usura penetrarea, fiindca si fata/femeia virgina poate ramane insarcinata doar daca sexul are loc in perioada fertila. In concluzie se recomanda folosirea prezervativului intotdeauna cand este vorba de dezvirginarea fiindca se reduce foarte mult durerea, de asemenea se elimina riscul de a se transmite o infectie cu BTS si bineinteles si riscul aparitiei unei sarcini nedorite. Multa sanatate.

| mihai69 a răspuns:

Nu te dezvirginezi DECÂT o singură dată. Și parcă mi-aduc aminte că exact aceeași întrebare a mai fost pusă foarte recent...

| neutrino a răspuns:

Normal este sa-l foloseasca!

| Oana92 a răspuns:

Normal este sa foloseasca prezervativ, indiferent ca e primul, al doilea sau al 164-lea contact sexual.

| ywar a răspuns:

Totdeauna trebuie sa foloseasca prezervativ.