| DarkGirl a întrebat:

Este adevarat ca daca ai o relatie dar nu tii la persoana respectiva nu o iubesti vorbesti rece si cu indiferenta despre ea si te porti indiferent cu ea fara sa vrei? mai ales daca candva te-a fortat sa fiti impreuna sa va cuplati? sau sunt eu mai ciudata?

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, mi se pare ciudata faza cu fortatul.Adica eu nu prea cred ca cineva te poate forta sa ai o relatie cu el/ea.Fiecare e liber sa fie cu cine vrea si sa ia propriile decizii.
Atunci cand nu iubesti pe cineva, normal ca te porti indiferent cu ea, esti rece si distant si nu iti pasa. Dar sunt fel si fel de persoane, unele persoane desi iubesc, au un astfel de comportament, sunt mai pasive, mai indiferente de fel.

| Zenithf a răspuns:

Ciudat thinking foarte ciudat.
Pai daca ajungi in mod fortat sa fi cu cineva, nu vei putea sa fi indiferenta de persoana respectiva, ci chiar ostila.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Dacă te-a forţat cineva să fi împreună cu persoana respectivă nu e relaţie în primul rând. Şi nu există ne-a forţat să fim împreună, eşti liberă să faci ce vrei tu! A fost şi alegerea ta chiar dacă nu recunoşti asta! E normal dacă nu ţi deloc la o persoană să vorbeşte rece despre ea. E firesc. Baftă!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Cred ca tu-ti cauti scuze complicate pentru probleme simple. Daca ai putea sa judeci curat, sincera cu tine insati, fara tot felul de piedici, ti-ai da seama ca nu te forteaza nimeni sa iubesti pe cineva si n-ai obligatii nici nevoie de explicatii pentru probleme naturale, omenesti. Toata comfuzia asta te face o persoana dificila, care se va inchide in ea si va acumula frustrari. Probabil marea ta problema pe plan social este teama de a fi respinsa si pe plan psihic un conflict de identitate. Stai o vreme singura cu gandurile tale, relaxeaza-te si apoi fa asa cum crezi tu ca e mai bine. Fii tu insati, nu te preface pentru ca asa ti se spune ca e bine.

| Anutza_9378 a răspuns:

Este adevarat... dar depinde de persoana pentru ca fiecare se obisnuieste diferit cu ideea asta. Poate pe parcurs ajungi sa indragesti aceea persoana si sa iti placa sa petreci timpul cu ea
fundita? big grin