| anonim_4396 a întrebat:

Poti sa uiti sau sa ignori o persoana pe care o iubesti? Ce este pentru voi indiferenta va ajuta sa treceti peste un obstacol. Dupa ce ne-am despartit ea ii foarte indiferenta, poate ii asa ca sa ma uite sau are pe cineva, nu pot sa fiu indiferent, mai ales ca am unblat aproape 6 ani impreuna, poate sa te uite in cateva luni? O zi buna

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

BUna, nu ai cum sa uiti pe cineva in asa putin timp, mai ales dupa asa mult timp de relatie, e imposibil, si de ai avea inima de gheata nu ai putea uita...pai eu care am fost un an cu fostul prieten, fac pe indiferenta, dar in suflet inca sufar si ma doare... ea vrea doar sa iti dea tie de inteles ca nu ii pasa, dar de fapt eu cred ca ii pasa si inca foarte mult, dupa 6 ani... e mult timp, exista atatea amintiri, mai e si obisnuinta...acum depinde se de ce fel de relatie ati avut... oricum daca au existat sentimente, nu poti uita asa repede...indiferenta doare si de aceea poate vrea sa te raneasca si sa te faca sa crezi ca nu ii pasa, dar sigur nici ei nu ii e totuna, ia incearca sa fi si tu indiferent, nu te lasa, chiar daca e greu, incearca macar, sa vezi daca reactioneaza cumva, sigur te mai iubeste!

6 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Daca te-ar iubi, s-ar intoarce la tine. Cred ca este mai bine sa renunti sa te mai gandesti la aceasta persoana, iti vei face foarte mult rau.Mai bine iti continui viata si incerci sa cunosti pe altcineva. Razele de soare apar cand te astepti cel mai putinwinking

| MikyMi a răspuns:

Ce poveste trista!
Nu-mi inchipui cum nu se mai uita la tine dupa 6 ani in care totul a fost frumos si v-ati iubit mult. E pacat, sa nu se incheie frumos povestea voastra de dragoste.si eu am avut un prieten de 6 ani, ne-am despartit o perioada a fo greu pentru amandoi ne-am impacat si acum. suntem sot si sotie happy. Sfatul meu e sa o ignori si u o vreme, so lasi sa faca ce vrea ca pan la urma daca ea e jumatatea ta fii sigur ca va ve-ti impaca. ignor-o:fara bipuri, mesaje, telefoane iar pe strada daca o vezi ferestete de ea.sa vezi ca dupa aia te va cauta ea sa vada ce s-a intamplat cu tine.Indiferenta doare cel mai rauu! Bafta! Eu sper din suflet sa va impacati!

| lady_1122 a răspuns:

Mai tine la tine doar ca iai gresit rau d tot...si vrea sa te fac sa platesti pentru asta...parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca in acei 6 ani a avut parte de multe nefericire. poate sa uite sincer. ti o spun din propria experienta...nu incerca sa dai vina pe ea...gandeste te si la greselile tale. poate ca tu ai determinat-o prin comportamentul tau sa se desparta de tine sau sa caute ceva mai bun in alta parte...
sa ti spun ceva:daca o relatie incepe sa scartie, sa nu mai fii multumit de cel de langa tine, sa nu mai poti si fericit cu el... dai uitarii si 10 si 20 de ani...parerea mea.
Si nu incerca sa faci din asta o drama si sa pici in depresie.viata merge inainte cu sau fara ea. Poate ca si tu vei gasi ceva mai bun.si atunci vei putea zambi cu adevarat
Bafta

| magdayry a răspuns:

Am fost in situatia asta si dupa 6 ani ne-am despartit o perioada de un an...si indiferenta a fost foarte mare, fiecare cu treaba lui dar la un moment dat unde e iubire nimic nu intervine si viata ne-a readus impreuna, de uitat nu vei uita niciodata acele clipe, doar ca mergi inainte trist. Sper sa-ti regasesti si tu acele clipe dinainte.

| myka_9218 a răspuns:

Buna Alin.
In primul raud nu stiu de v-ati despartit.Cu ce ai dezamagit-o, cu ce i-ai gresit? Sa sti ca indiferenta de foarte multe ori DOARE, si doare foarte rau.Eu cred ca inca mai tine la tine si de aceea se poarta cu tine asa, vrea sa te faca sa suferi asa cum a suferit ea, asa se elibereaza ea de tine si incet, incet te poate uita. Stiu ca este greu, am trecut si eu prin asta si eram casatorita si am si un baietel, dar cu ajutorul lui d-zeu am trecut peste toate. Incearca sa iesi cat mai mult cu prietenii, nu te izola, stiu ca este greu dar sincer iti spun ca o presupusa impacare este o esuare totala iti spun din experienta.Ai grija de tine si capul sus!