| NYØ2002 a întrebat:

Este adevarat ca de la multe filme porno nu se mai scoala?

29 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Se scoala. La varsta ta (presupun ca anul nasterii e in nume) problememele de erectie sunt in mare parte psihologice. E posibil ca daca o freci de 10 ori pe zi la un momentat sa intre in concediu dar isi revine in cateva zile.

| NYØ2002 explică (pentru RoCkKiD):

Eu o frec maxim de 3 ori pe zi rar dar de obicei de 2 ori sau o data pe zi

| Violleta2022 a răspuns (pentru NYØ2002):

Normal este sa te masturbezi 2-3 ori maxim, pe saptamana, nu de 3 ori pe zi.
Nici nu ma mir ca nu mai ai erectii.
Sa vezi cum va fi cand vei fii cu o fata in pat si nu se mai scoala deloc, ca iti inveti organul cu manuta si adios sex.

| NYØ2002 explică (pentru Violleta2022):

Si daca incep sa nu mai fac deloc imi pot reveni? Eu ejaculez dupa fiecare masturbare. Apropo am 17 ani

| Violleta2022 a răspuns (pentru NYØ2002):

Desigur, daca incetezi cu obsesia masturbarii, vei ajunge sa te comporti ca un om normal si posibil sa ajungi sa poti avea sex normal cu o fata, intr-o zi, cand vei fii mai matur, nu acum la 16-17 ani.

| NYØ2002 explică (pentru Violleta2022):

Am 17

| animalulferoce a răspuns (pentru Violleta2022):

Ce legatura are mastrubarea cu comportamentul unui om? Il face mai senil, sau ce?

| Violleta2022 a răspuns (pentru animalulferoce):

Oamenii obsedati de masturbare se cheama onanisti si au deviatii de comportament, de natura psihitrica.
Asadar, este o stransa legatura intre bolnavii mental si onanisti!
Astea sunt boli, care se nasc din deviatii de comportament.

| animalulferoce a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu ai absolut nici un sens. Cel mai probabil ca la varsta de 58 de ani singurul lucru pe care il sporesti este sa urmezi biblia din cauza naturii umane de a nu se impaca cu ideea ca dupa moarte exista numai void.

Masturbarea este, la urma ei, o posibila dependenta care sub nici o forma nu ar trebui sa fie comparata cu tulburarile psihice ale unui om. Desigur ca, masturbarea in exces poate dauna sucesului raportarilor sexuale sau initiativei in a comunica cu sexul opus, dar nu inteleg de ce tu (dumneavoastra, ma scuzati) o poti compara cu autismul sau adhd-ul.

| Violleta2022 a răspuns (pentru animalulferoce):

Baiete, nu eu am inventat bolile astea mentale, ci psihiatrii!
Citeste mai bine ce am scris! Nu am facut nicaieri o comparatie a ONANISMULUI cu autismul si ADHD-ul, eu vorbesc de tulburari mentale de comportament, de ordin sexual.

| animalulferoce a răspuns (pentru Violleta2022):

Alo? Nu am zis nimic despre viata ta sexuala? Nici nu am mentionat-o?

Presupun ca nu-mi vad ochii mei bine? Enuntul "Asadar, este o stransa legatura intre bolnavii mental si onanisti!" nu are nicio relevanta in argumentul meu de mai sus, iar trecutul este fals? Ok, am inteles. Urmeaza sa-mi enumar si eu calitatile si sa deviez cu totul de la subiect, din cauza lipsurilor de argumente.

| Violleta2022 a răspuns (pentru animalulferoce):

Da, ONANIA este o boala mentala!
Mergi pe site-urile medicale si citeste!

| animalulferoce a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu inteleg de pe ce site-uri de stiri Realitatea sau RomaniaTV iti iei aceste informatii. Am cautat si in engleza, iar singurele dati cand le-am gasit comparate a fost din surse de prost gust.

Dependenta =/= boli mintale. Desi au asemanarile de a tulbura modul de gandire al unui om, modul in care se formeaza este total diferit, de exemplu.

| petronela65 a răspuns (pentru Violleta2022):

Boala mintala draga ana maria

| Violleta2022 a răspuns (pentru petronela65):

Rusinica draga petronela65, rusinica!
Corect este MENTAL!

Vezi Dictionarul explicativ al limbii romane:

*mentál, -ă adj. (lat. mentalis, d. mens, mentis, minte). Al mințiĭ, al spirituluĭ: operațiune mentală. Alienațiune mentală, nebunie. Restricțiune (saŭ rezervă) mentală. V. restricțiune. Adv. Din punctu de vedere al mințiĭ. În gînd: a socoti mental. – Fals mintal".

| Violleta2022 a răspuns (pentru animalulferoce):

Ia de invata limba romana!
https://dexonline.ro/definitie/mental

*mentál, -ă adj. (lat. mentalis, d. mens, mentis, minte). Al mințiĭ, al spirituluĭ: operațiune mentală. Alienațiune mentală, nebunie. Restricțiune (saŭ rezervă) mentală. V. restricțiune. Adv. Din punctu de vedere al mințiĭ. În gînd: a socoti mental.
– Fals mintal.

| doctorandus a răspuns (pentru animalulferoce):

Boala mentala are Ioneasca. Medicii si psihologii nu sunt de acord nici macar ca onania ar fi viciu, darmite boala mentala...

Cat priveste disfunctia erectila, nu sunt suficiente date: http://www.lehmiller.com/......-young-men

| RAY a răspuns:

Nu,dar e adv ca nu orice film porno poate cauza atractie, vezi de una care sa te atraga sexual

| Violleta2022 a răspuns:

Nu de la filme porno nu ti se mai scoala, ci de la prea multa masturbare!

| Emilian65 a răspuns:

Da, este adevarat.

| Plato a răspuns:

Nu exista asa ceva. Dimpotriva, exista o vorba: "you don't use it, you lose it" laughing

In fine, nu se poate întâmpla. Daca se intampla, e cu siguranță din alta cauza, nu a filmelor. Dar la varsta ta nu prea se pune problema de disfunctie erectila, poate un pic mai tarziu.

| ywar a răspuns:

La 19 ani, chiar nu gasiti alte preocupari decat filmele porno? Vreti sex, mergeti la profesioniste sa va rezolve. Vad din ce in ce mai mult apetenta la tineri ca voi pentru sex demonstrativ din filmele pentru adulti. Asta demonstreaza ca aveti sau dezvoltati o dependenta care pe termen lung va produce pagube.
Exista si viata sociala; este vara- mergeti faceti un sport, plimbati-va in aer liber.

| Crackman a răspuns:

Da

| NuStiiCumMaCheama a răspuns:

Asta ti-au zis ai tai cand te-au prins ca te uitai la filme deochiate? Fii serios... Nu se mai scoala daca o bati prea mult in cap, in rest nimic.

| NYØ2002 explică (pentru NuStiiCumMaCheama):

Daca ma prinde ma omoara, mie mi-a spus altcineva.

| NuStiiCumMaCheama a răspuns (pentru NYØ2002):

Nu te omoara, doar o sa rada de tine pentru ca si tatatau se masturba inainte pe revistele de la PlayBoy.

| freesextubelive a răspuns:

Nu, nu este adevarat.