| calinthedream a întrebat:

Este adevarat ca filmele porno te indeparteaza de Dumnezeu? Mai exista iertarea daca ma spovedesc?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu mai privi acele filme.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca il ai pe Dumnezeu in suflet si in cap, nici nu ai de ce sa te duci pe site-urile alea deocheate, deci nu te indeparteza nimeni de nimic, daca tu oricum nu ai credinta.

| doctorandus a răspuns:

Cantarea Cantarilor, doua capitole din Cartea lui Ezechiel--astea ce crezi ca sunt?

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Intrebare intrebatoare: din moment ce Biblia contine porno, de ce ar interzice Biblia pornografia?

| dullcat a răspuns:

Daca o iei asa simpla ta existenta e un pacat continuu, pana la moarte.Este necesar sa mergi pe acest fir? Nu.Si da, exista iertare, stai linistit.

| Hyperion7 a răspuns:

Orice păcat poate fi iertat, atât timp cât tu vrei sa te îndrepți!
Normal că există iertare, trebuie doar sa mărturisești păcatul (sa știi că nu ești nici primul și nici ultimul) și să te rogi lui pentru pace sufletească!
Așa că nu e totul pierdut!

| Lupică27 a răspuns:

Cu post negru si rugaciune te poti intoarce pe calea dreapta! Glumesc! x hamster, x videos, toate sunt belea!

| Felissa13Eden a răspuns:

Orice pacat te indeparteaza de Dumnezeu daca nu vrei sa te indrepti. Spovedeste-te, vorbeste deschis cu preotul. Daca nu ai incredere, mergi la o biserica din afara orasului tau, sa poti vorbi deschis. Exista iertare atat timp cat il cauti pe Dumnezeu de fiecare data cand cazi.

| Baaamilogule a răspuns:

La orice pacat este iertare

| NashueashUctep a răspuns:

Slaut, o sa mori in iad pacatosule care esti facut te mama ta