| melynda a întrebat:

Este adevarat ca o persoana care are multe suferinte, a trecut prin multe depresii, mult stres etc. la un moment dat creierul poate sa i cedeze si chiar sa moara? scuzati'mi exprimarea gresita dar chiar nu imi gasesc cuvinte

8 răspunsuri:
| alexandra21_3435 a răspuns:

Nu poti sa mori asa deodata. poate sa ajunga sa nu mai tina cont de ce face, sa nu mai aiba chef de a trai. dar pana sa moara mai e, trebuie sa fii in ultimul grad. dar daca cunosti o asemenea persoana cel mai bine e sa te implici sa o ajuti.

| amanda33 a răspuns:

Stresul nu e o boala!
stresul produce niste hormoni care nu afecteaza decat creierul
ci tot organismul
daca cedeaza creierul alta e problema nu stresul
stresul a fost " papa buna" la problema grava de sanatate a omului respectiv

| victoR1k_1606 a răspuns:

Rareori, poate, dar numai persoanele care pun totul la suflet. POti sa cedezi psihic. Tot stresul, toate lacrimile, duc la ceva rau, foarte raubig grin, asa ca trebuie sa ai grija cu sentimentele tale, si cui ii vei destainui aceste secretehappy

| Rares20funde a răspuns:

Salut, intreaba asta la categoria SANATATE.big grin

| matrixismyname a răspuns:

Depinde, despre ce vorbesti tu e cedare psihica...adica sa innebunesti.
Daca inveti sa treci peste toate, sa nu mai fi ranita de nimic, sa nu te mai atasezi de nimic si nimeni, sa nu mai ai asteptari, etc vei castiga multe lucruri...si invata sa te relaxezi.

| DjReal a răspuns:

Depinde de firea omuluihappy
de obicei un sut in fund inseamna zece pasi inainte si orice palma de la viata te trimite-n fatahappy
problemele te fac mai matur, mai puternic, mai ambitios, asta daca ai si pentru ce sau cine dori sa mergi mai departe si sa rezolvi tot la un momentdattongue
depinde de la caz la caz, de la persoana la persoana...de mai multe chestii...

| pItIcOt_7652 a răspuns:

Asta vreau si eu sa stiu cu exactitate sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la doctor si la scoala asta ar trebui sa iti rezolve problemele