| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca primul contact sexual cu o fata virgina se poate face fara prezervativ?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sigur ca da, atata timp cat ambii parteneri isi fac analizele necesare si isi doresc o sarcina (riscul de sarcina este maxim la primul contact sexual).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti si fara prezervativ daca vreti un copil din prima incercare... sau poate vreo boala

| mihai69 a răspuns:

E adevărat, dar asta nu înseamnă că așa și e mai bine sau corect; dimpotrivă.
Cum acolo se va forma o rană, e preferabil ca „unealta" să fie „ambalată" steril (că nici chirurgii nu bagă degetele fără mânuși prin pacienți!). Scăpați și de stresul unei sarcini nedorite.

| Emilian65 a răspuns:

Nu este adevarat. Toate actele sexuale trebuie facute protejat.

| MistretulPufos a răspuns:

Frate tu ce ai fumat inainte sa scrii?