| Irina_3576 a întrebat:

Am auzit ca la primul contact sexual daca folosesti prezervativ este mai dureros (pentru fata). Este adevarat?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu este adevarat. daca folosesti prezervativ lubrifiat, eventual cu lubrifiant suplimentar este mult mai putin dureros pentru fata.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Mai bine sa preferi mereu protectia decat faptul ca te doare.De durut, tot doare...

| Dash a răspuns:

Nu, ne e adevarat!

| AnGeL a răspuns:

E la fel

| Tania a răspuns:

Nuu din contra este mai putin dureros.

| NoChanceForUs a răspuns:

Nu,nu este adevărat. Dacă ți-a spus asta un băiat, te păcălește.

| adinutza_9584 a răspuns:

Irina, eu cand am avut primul contact sexual, prietenul meu nu a folosit prezervativ. Insa stiu de la prietenele mele ca intr-adevar doare mai rau. Daca folosestiti prezervativ, ar trebui sa folositi si un lubrifiant. Lubrifiantul are rolul de a diminua durerile de la penetrare si scade riscurile ruperii prezervativului. Sper ca te'am ajutat