| catalina_2916 a întrebat:

Este adevarat ca sexul maturizeaza o relatie?

4 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Sexul creeaza mai multa intimitate intre parteneri. Nu maturizeaza, doar schimba.

| LeuTz a răspuns:

Este si el un factor important intr-o relatie care nu maturizeaza o relatie ci te maturizeaza pe tine insuti si nu te lua dupa baba de harciog.

| RzC_2505 a răspuns:

Sexul completeaza relatia, maturizarea se face pe masura ce voi ca si cuplu capatati experienta si treceti prin viata impreuna! Sexul este de fapt forma suprema de comunicare dintre un barbat si o femeie, si va duce relatia la un alt nivel dar nu neaparat o maturizeaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maturizarea unei relatii este unealta timpului nu a sexului.