| Hpzox a întrebat:

E adevarat ca sexul "ingrasa"," maturizeaza" sau "cum sa va zic te dezvolti, iti cresc sanii, faci picioarele mai butucanoase "mai mari" laughing? tongue

10 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Nu este adevarat.

| Neinteresantul a răspuns:

Fizic nu cred, nu stiu sigur. Dar psihic te afecteaza foarte tare pe un termen lung sau chiar pe viata (in cazul minorilor). Si aici ma refer la stres, depresii, anxietate, confuzie, regret, lipsa de concentrare, etc.

| morningstar a răspuns (pentru Neinteresantul):

Numai in urma unui viol ai asemenea stari; daca esti cu persoana iubita, nu ai de ce se sa te simti astfel apoi.

| Neinteresantul a răspuns (pentru morningstar):

Nu neaparat. Dar gandeste-te ca unele minore isi incep viata sexuala, apoi baietii se despart de ele. E cam la fel de urat.

| NoOrdinaryHuman a răspuns:

Nu,exemplele care se adeveresc is cazulrile oamenilor care mananca mai mult o data cu inceperea activitatilor sexuale.Sexul in sine nu are cum sa ingrase numai ca unor persoane le stimuleaza apetitul.

| afrodita3333 a răspuns:

NU ingrasa, asta e o aberatie, nu apar modificari fizice.Te poate maturiza mental da, mai ales cant il incepi la o varsta mult prea frageda...De-ar creste sanii de la sex ar fi bine laughing

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU neapărat, aspectul privind "dezvoltarea" oganismului ( maturizarea/"împlinirea" ) diferă în funcţie de vârstă ( şi de la fată la fată )!

| neutrino a răspuns:

Tot ce este bun ori ingrasa, ori este imoral, ori sau ilegal.

| blueSky_3324 a răspuns:

Nu! nu-i adevarat. De maturizat poate putin, depinde si de varsta la care iti incepi viata sexuala. Daca ti-i ncepi la 13 ani cu siguranta se v-a observa, dar asta de la individ la individ, de ingrasat n-am auzit, eu una am 169 si la 53 de kg am fost toata viata mea si nu m-am ingrasat deloc. Nu generaliza. O zi buna

| LIviu3097 a răspuns:

Depinde de varsta daca esti fata si ai intre 12-15 face din tine o cr*tin*