| UliseOdiseu a întrebat:

Este bine sau sanatos sa te masturbezi? Cat de des este bine sa te masturbezi? Este bine sa ai abstinenta de foarte mult timp?

10 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Masturbarea nu are nici o legatura cu bine si rau, cu sanatate si imbolnavire. Este o placere care ti-o faci atunci cand vrei si simti. Nu se intampla nimic din punct de vedere igienic/religios/moral sau mai stiu eu ce altceva. Este perfect normal, natural pentru oricine. Cat de des? cat de des vrei tu, nu conteaza. Si pentru 3 iar nu conteaza daca nu ai facut sex regulat. Eu nu am facut sex de 4 ani si nu am murit, nu m-am imbolnavit deci nu vad nimic rau sau bine in a nu face sex. Daca te referi la masturbare, poti sa te tii cat vrei si cat rezisti. Eu nu rezist mai mult de o saptamana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este si bine si sanatos dar nu trebuie sa devina dependenta, odata la 3 zile mai merge, asta in cazul in care nu ti-ai inceput viata sexuala

| UliseOdiseu explică (pentru anonim_4396):

DA. Deci mie imi vine la 3 zile sa o fac. Au fost zile cand am facut si mai des dar si mai rar. Nu mi-am inceput viata sexuala. Daca vrei sa ma mai ajuti un pic uite idul meu odiseuu.

| Cosmin1I a răspuns (pentru UliseOdiseu):

Ce faci ma? Cersesti placere pe TPU?

| Cleopa a răspuns:

E sanatos sa faci asta daca corpul ti-o cere. cat de des? atunci cand iti cere corpul. fiecare avem nevoi diferite asa ca nu ne putem pronunta aici. totusi cauta si tu mai multe detalii pe net!

Răspuns utilizator avertizat
| popaaureliantheone98 a răspuns:

Nu este bine sa te masturbezi prea des, in plus am auzit ca iti scade imunitatea dar am mai auzit ca, daca ejaculezi de 3 ori pe saptamana scade riscul aparitiei prostatei.
Sper ca te-am ajutat!