| carlosbucuresti1970 a întrebat:

Este coresct sa faci sex protejat?

Răspuns Câştigător
| WholeWorldTeam a răspuns:

Nu pentru ca este posibil sa te imbolnavesti sau sa apara sarcini nedorite. happy Sexul neprotejat e mai recomandat totusi daca ai o relatie stabila cu cineva.

| AllinaDaniella a răspuns (pentru WholeWorldTeam):

Hmm, el a zis "sex protejat" happy

3 răspunsuri:
| AlisPretty a răspuns:

Da.

| AleeMicha a răspuns:

Este cel mai corect si cel mai indicat sa faci sex protejat. Asta daca nu iti doresti un nou membru in familie...si chiar si asa medicii nu recomanda sexul neprotejat datorita variatelor boli la care ne-am putea expune. Daca iti cunosti partenerul/partenera cred ca riscurile nu sunt chiar atat de mari, si se accepta si fara protectie, dar ma repet doar in cazul in care vrei un nou membru fara protectie, pentru ca accidentele pot aparea oricand, chiar daca iti cunosti corpul si sti ce e de facut.