| Raluuuu a întrebat:

Este dezvirginarea dureroasa? Curge mult sange?

7 răspunsuri:
| ema69 a răspuns:

Nu e la fel pentru toata lumea.Depinde de elasticitatea himenului,de nivelul de excitare,si cel mai important,de cel caruia i te daruiesti. Daca stie ce are de facut,o sa fie simplu(si dupa ceva vreme si foarte placut),daca nu stie nici el prea bine, va fi un pic mai dureros, dar nu insuportabil.In legatura cu, cantitatea de sange, si asta difera de la caz la caz.

| d3utzsa a răspuns:

Am incercat eu aseara!
depinde de organism pentru ca nu este la toata lumea la fel! de ex, la mine am plans aman2 de dureresadcu toate ca el a mai avut ianintea mea relatii sexuale cu alte fete si nu l-a durut dar la mine am plans aman2!
este fffffffffffff dureroasha dar oriqum daca nu te gandesti si uiti de ceea ce faci in momentul ala este totul ok! eu l-am sarutat intruna pe iubitul meu ca sa nu pot sa tip sau sa zic ceva!laughing
acum ai grija cu cine o faci pentru ca prm oara nu se uita niciodata!

| d3utzsa a răspuns:

Aa si am uitat sa iti spun de sange! mie nu mi-a curs mult! adica vreo 10 picaturi cu aproximatie km asa ceva!

| scabex a răspuns:

Stai linistita ca nu curge o galeata de sangehee hee si dureroasa este, Dar daca persoana o sa te excite indeajuns de mult o sa fie putin mai dureros, si sa fie si romantic pentru ca lucrul acesta o sa til amintesti mult timp.

| morenna_5487 a răspuns:

Am si eu o intrebare, poate sa se rupa himenul dupa primul act sexual? dar daca s-a rupt dar singe 0? rs urgent

| Mihaela_9625 a răspuns:

Depinde de fiecare prin felul tau de a fi.cat suporti, ce suporti, cum se poarta el, cum te pregateste.Prietenul meu a stiu sa ma pregateasca astfel incat sa nu simt nici o durere a fost extrem de placut. happy Iar sangerarea a fost putina. Succes. happy

| dinelu a răspuns:

Pai...asta depinde de la o fata la alta, depinde de organism, de locul unde o faci si nu in ultimul rind de persoana cu care o faci...in legatura cu singele nu curge mult doar citeva picaturi, la unele poate sa nu curge de loc, totul depinde de partener si nu in ultimul rind de organismul fiecarei fete