| Vali1234gahavjygjaka a întrebat:

Este normal ca penisul să aibă 14 cm la 12 ani? Din cate am citit am sesizat că va creste prea mare? Voi ce credeți? As putea opri creșterea sau ceva? Daca întrece măsura e rău? Țin sa menționez că deja ejaculez de 1 an si am si par pubian destul. Fara batjocura va rog si dau funda!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Astfel de masuratori sunt complet inutile deoarece procesul de crestere in cazul tau de abia a inceput si organele tale se vor dezvolta incepand din acest moment pana vei ajunge la maturitate. Pana cand tu vei deveni major, penisul tau s-ar putea sa mai creasca foarte mult dar exista chiar si posibilitatea de a stagna sau cresterea sa fie si una foarte mica, deci este prematur sa ne pronuntam pe o asemenea problema. In mod cert se poate afirma ca dimensiunea penisului tau din acest moment poate fi apreciata ca fiind mare, mult peste o anumita "medie" valabila pentru varsta adulta, insa o astfel de apreciere este una subiectiva si/sau hazardata, fiindca este imposibil sa stim/apreciem cat este de "precisa" masuratoarea si automat si afirmatia ta. In concluzie orice raspuns primit inainte de a avea varsta de 18-20 ani poate fi gresit/incorect sau subiectiv. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca acum pot sa ma car. Le-am vazut pe toate. Un baiat care il deranjeaza ca are scula mare si ii va creste si mai mare.
Stai linistit ca vei fi idolul femeilor daca va fi mare. Numai tu sa stii sa o folosesti. Sa nu crezi la un moment dat ca se foloseste la batut covoare.

| Emilian65 a răspuns:

Marimea penisului tau este normala. Tu, vrei sa opresti cresterea penisului, pe cand altii vor sa-l mareasca. Lasa-l asa sa creasca, atat cat trebuie.In legatura cu masturbarea, ar fi bine s-o faci moderat, sa nu ajungi la masturbare exagerata.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Esti tu, calul din poveste.
Ce cu scul@ din dotare
Popula 2 popoare

P.S Ne lasi cu sarpele boa? Am fost si noi la zoo.

| BLADE22 a răspuns:

Mai taie din el, da-l dracu.