| Krauser a întrebat:

Este o fata de care imi place(cu un an mai mica)nu prea ne cunoastem si nu stiu cum sa-i spun. Vreo idee? P.S. N-am idul ei de messhappy.

7 răspunsuri:
| Viviluka a răspuns:

Hei hei, ia lasati baiatul in pace. Da ce? E singurul care se indragosteste de cineva care nu stie prea multe lucruri despre acea persoana? Eu m-am indragostit de un baiat care nu stiam nici cum il cheama si azi avem 7 luni! Hai sa iti zic secretul, eu sunt fata dar asculta-ma pe mine! Secretul e sa fi curajos si sa fi indraznet sa nu fi timid sa te creada vreun fatalau. Deci iti zic sincer eu am vorbit prima cu el, aflasem de la o cunostinta cum il cheama si a doua zi am facut rost de id lui. Nu stiu cere de la cineva id nr si vorbeste cu ea nu mai fi fricos ca nu te mananca. Vorbeste cu un prieten de al ei, cere-i detalii despre ea spune-i ca o simpatizezi.
Zambeste-i, uitate frumos la ea, cand o vezi du-te si vorbeste cu ea, spune-i buna de cate ori o vezi baga-te in seama cu ea. Mai ales daca este de la tine din scoala perfect. M-am indragostit cand eram mai mica de un baiat din scoala pentru ca se uita frumos la mine si imi zambea si m-a lasat in fata la magazin. Fa-i gesturi dragute ori de cate ori ai ocazia. Si mult succes!

| Jhfdfd a răspuns:

Pfffff....noi fetele laughinghee hee, suntem "greu" de abordat laughing. Nu e adevarat este foarte usor sa o abordezi happy, deci... de unde sa incep happy: caut-o pe facebook, adaug-o in lista si "imprieteniti-va", astfel va veti cunoaste mai bine si etc.
Apoi daca vezi ca "merge" treaba poti sa ii ceri si id-ul de mess, [p.s. : asta da dovada ca "te intereseaza" amanunte ale ei, ceea ce noua ne place:X].
Apoi, mai e o mica problema thinking e de la scoala, sau o stii tu?
Oricum nu conteaza, daca e de la scoala e si mai usor happy : pai poti sa te imprietenesti cu cativa colegi de-ai ei si incearca sa te bagi in vorba cu ei, apoi mai mult, cand deveniti prieteni buni mai intreaba-i cate ceva despre ea, sau cand o vezi pe hol zanbeste-i, uita-te frumos la ea, nu fugi de ea cand o vezi doar pentru ca iti e rusine sa vb cu ea, nu fi timid niciodatawinking [de obicei asta e secretul]...
Dar daca e pur si simplu o "cunostinta" tot asa cand o vezi zambeste-i, uita-te frumos la ea, fa gesturi mici dar "atragatoare" in preajma ei. P.S. baga-te in grupul ei si cunoasteti-va mai bine.

Paai sper ca am fost de ajutorwinking Mult succes happy!

| Jhfdfd a răspuns (pentru Jhfdfd):

Zambeste-i*, scuze m-am grabit happy

| neutrino a răspuns:

Nu poti avea pretentie de la o fata pe care o placi sa sara de gatul tau, numai pe motiv ca tie iti este draga. O fata trebuie cucerita si apoi o inviti la clasicul suc. Daca ea te va place va accepta, daca nu, nu.

| Ycu a răspuns:

Ar trebuii sa o contactezi paranormal? Daca nici nu ai id-ul ei de mess sau macar telefonul, de unde stii ca e genul tau? Ca sa cunosti o persoana trebuie mai intai sa o vezi mai mult timp si sa discuti cu acea persoana, curaj cerei id-ul, nu ii spune din prima ca o placi pentru ca o sa te creada un manelist(ca-sa moara fetilii), si in timp daca te apropii de ea iti spui intetine scurt. Sarbatori fericite.

| Vlad327 a răspuns:

Pai mai vorbeste cu ea si dupa vezi daca e genul tau intreab-o

| mudpalyer a răspuns:

In primul rand cati ani ai tu si cati are ea in al doilea rand nu iti trebuie adresa de mess a ei in al treilea rand cand vorbeste cu cineva bagate putin in vorba iar dupa ce ii intelegi hobi-urile spune-i ce simti si cerei prima intalnire da crede-ma mi s-a intamplat si ea era mai mare ca mine. bafta!