| 12manuq a întrebat:

Este o fata de care mie imi place foarte mult. Avem un prieten comun,de altfel un foarte bun prieten de al meu.I-am zis sa ne aranjeze un fel de intalnire,ma rog.A fost un fel de balci,carnaval sau cum s-o numii in fine,la care a venit si ea impreuna cu prietenele sale.M-am prezentat, le-am intrebat ce fac. Dupa care am intrebat-o pe respectiva daca ar vrea sa faca o tura cu mine cu masinici dinalea.Am facut,,, i-am zis ca e frumoasa, am intrebat-o de cand il cunoaste pe prietenul meu...in fine am facut conversatie.Chestia este ca mi s-a parut nu stiu...ca mi-a raspuns sec ca si cum nu m-ar place.Este mai mica cu un an ca mine, este la acelasi liceu, numai ca eu sunt in clasa a 12-a si ea a11.Prietenul meu mi-a zis azi ca ea m-a vazut la scoala si a vrut sa vina sa ma salute dar am plecat, ceeea ce este adevarat deoarece nu am vazuto.Acum intrebarea se pune la felul urmator: credeti ca ar fi indicat sa o sun si sa o intreb daca ar vrea sa iasa cu mine cu/fara prietenele sale in parc, sau undeva? Sau cum ar trebui sa procedez?

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Sun-o si invit-o la un suc, dar numai pe ea!

| OoBunnyoO a răspuns:

Da, poti sa o suni si sa o inviti undeva. Daca te refuza inseamna ca nu te place si ai raspunsul pe care il cauti. Daca spune da, stii ca ai sanse. Cred ca este mai bine pentru tine asa decat sa nu faci nimic si sa te stresezi daca te place sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si normal, poate ca fata este timida si din cauza asta a raspuns asa, tu ce-ai fi vrut? ca la prime intalnire sa sara pe tine

| LadyMelian a răspuns:

Fie e prea timida fie nu e interesata. Poti sa o suni si sa o inviti sa iesiti impreuna.Incercarea morate n-are.

| Riko_Richardo_1982 a răspuns:

Daca ti se pare ca te place putin, asa, sa o vezi tu mai dulce cand te vede, fa tu primul pas!

| Mettre0à0jour a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa va mai intalniti de cateva ori in grupul de prieteni si abia apoi sa o intrebi daca vrea sa iesiti. Asa o sa va cunoasteti mai bine si poate va accepta sa iesiti numai voi doi.