| anonim_4396 a întrebat:

nu stiu ce sa mai fac crying e foarte distant, nu ma mai baga in seama deloc crying marti ne-am certat, dar chiar nu stiu de ce. a vorbit foarte urat cu mine crying cu,, ma,, si m-a acuzat ca am zis eu la toti ca stau cu el si nu e adevarat crying de la el din sat el e singurul baiat cu care vorbesc, dar nu ma crede zice ca eu le-am zis la toti crying si ieri m-a intrebat un baiat(culmea, un fost prieten) de la el din sat daca stau cu...X. si i-am zis ca nu. si mi-a zis ca el i-a zis si i-am zis ca da. de ce? si a zis ca asa. si mi-a amintit de momente din relatia noastra si i-am zis ca nu vreau sa mai am de-a face cu el. el face parte din trecut. in fine asta nu conteaza. cum sa ma impac cu prietenul meu? crying de marti nu am mai vorbit cu el. i-am sters numarul sa nu-l caut sa-l las pe el. si nu a facut-o crying mentionez ca marti l-am intrebat daca mai suntem impreuna si a zis ca da si l-am intrebat de ce se poarta asa cu mine si nu mi-a mai zis nimic. crying sambata la el in sat e balci si o sa ne intalnim acolo. ce pot face? crying nu-mi spuneti ca sa-l iau intr-o parte sa vorbesc cu el pentru ca o sa fie toti prietenii lui acolo. anul trecut ma invitau baieti sa ma dau in masinute si el se uita incontinuu. nu-si m.ai lua privirea. la un moment dat intra cu masinuta numai in mine. nu vreau sa-l pierd crying ce frumos era la inceput. ne mai certam dar seara ma cauta si ne impacam. deci va rog... ce sa fac? crying FUNDA

5 răspunsuri:
| martzian a răspuns:

Problema poate sa fie o nemultumire (a lui) personala sau o asteptare nerealista, necomunicata. Daca aveti exercitiul comunicarii in cuplu, e bine sa pui aceste intrebari (legat de ce il doare, ce ai putea face tu ca lucrurile sa fie diferite).

De multe ori insa, reactia asta vine pe alte fonduri, cum ar fi o relatie extraconjugala sau pur si simplu probleme ce tin de caracter). La inceput toti aratam o fata diferita de ceea ce suntem, ca mai apoi, in relatie, mastile sa cada. In acest caz, te intreb, chiar doresti sa continui?

Te sfatuiesc sa intelegi mai intai problema. Daca e ceva ce se poate remedia, super. Dar, daca sunt probleme de caracter, atunci ai o decizie ferma de facut: fie il accepti asa cum este (platind pretul) fie renunti cat inca nu ati format o familie. Nu te astepta sa il schimbi, asta e o abordare gresita.

Iti recomand blogul nostru. pentru alte recomandari si sfaturi de la sotia mea, psiholog crestin: http://cuplulcrestin.wordpress.com/

| xCruz a răspuns:

Nu-l cauta :p cel mai simplu sfat, daca chiar va tine la tine te va cauta el ca din cate am citit e greseala lui. ai incercat sa vorbesti cu el nu te-a ascultat acum lasa-l pe el sa faca acest lucru si daca nu te va cauta inseamna ca nu a tinut la tine niciodata... daca o sa-l cauti doar tu dupa te i-a de proasta si nu cred ca vrei asta. nu?!

| Criss003 a răspuns (pentru xCruz):

Nu, nu vreau. de aia i-am sters si numarul.

| anonim322 a răspuns:

Incearca sa gasestiu un moment sa vb singuri si intreaba-l ce se intampla cu el poate are o perioada mai grea in familie... apoi incearca sa te impaci tu cu el si daca e tot la fel de distant inseamna ca nu te mai placebig grin

| ORGiiGii a răspuns:

Tu incearca sa l tratezi o perioada cu indiferenta... indiferenta doare cel mai tare...big grin