| AlexUnder200 a întrebat:

Este o fata pe care o plac foarte mult, dar ea mi-a spus ca nu ma place și ori ce face, eu tot o plac love struck. Ce ar trebui sa fac?(o vad toată ziua la scoală) big grin e in clasa cu mine

3 răspunsuri:
| Angelique a răspuns:

1. Zambetul.

Este un component al temperamentului uman care provoacă satisfacție, asigură circumstanțe pozitive și prezintă un stimul de raspuns involuntar. Fetelor le place cînd li se zîmbește, pentru că așa ele se simt luate în considerație. Deci zîmbește.
2. Buna dispoziție.

Este foarte necesară, întrucît fetelelor le place compania veselă, interesantă și neplictisitoare.
3. Gluma.

E o metoda bună de a familiariza atmosfera între tine și fată, în plus oferă o interacțiune netensionată între voi.
4. Complimentul.

Aici deja situația se complică întrucît complimentele sunt interpretate în diverse moduri. Spre exemplu fetelor le place sa li se scoată la iveală plusurile și tot-odata să nu fie comparate cu nimeni, deci complimentul de genul "Îmi placi, pentru că pari mai matură decît fosta mea" este cel mai sigur mod de a pleca acasă dezamăgit. La fel complimentele de genul "Ai 25 de ani? Bravo, arăți bine" sau "Cîți ani ai? Pentru că îmi pari matură " dezechilibrează atmosfera și creează fetelor incomoditate. Iată cîteva complimente care la sigur vor trezi interesul fetelor de a duce mai departe discutia cu tine : "Ești foarte drăguță", "Îmi este foarte interesant să discut cu tine", "Îmi place cum gîndești", "Ai un zîmbet foarte plăcut", "Ești foarte imprevizibilă".
5. Încrederea în sine.

Studiile psihologie arată că probabilitatea de a realiza ceva e cu mult mai mare atunci cînd crește gradul încrederii în sine. Cînd stai de vorba cu o fată fii întotdeauna sigur pe tine, stabil în expresii și echilibrat.
7.Gesturile.

Încearcă sa fii cît mai amabil, grijuliu, și atent. Oferă-i fetei tot timpul trecerea în față, locul pe bancă, las-o pe ea sa aleagă ce film sa priviți, în așa fel încît să-i asiguri importanță, și cu siguranță te va califica ca pe o persoană demnă de atenție, și capabilă de a avea grijă de persoana iubită. Așa sunt fetele, le place sa se asigure că sunt lîngă persoanele care trebuie.
8. Compatibilitatea.

Încearcă să scoți la iveală punctele tale caracteristice care coincid cu ale ei.În așa fel asiguri urmarirea unui scop comun. Aristotel zicea : "A iubi nu înseamnă a privi unul în ochii celuilalt, ci a privi ambii în aceiași direcție"
9.Romantismul.

E cea mai sigura metodă de a trezi interesul unei fete. Fetele cred în Romeo și Julieta, Prințul de pe calul alb. Deci fii tu Romeo, fii tu Printul ei de pe calul alb.
10.Imprevizibilitatea.

Încearcă sa fii diferit, să faci lucruri noi dar care tot să provoace plăcere. Permitei fetei să te descopere singură, acest gest prelungește perioada interesului față de o persoană.
Sper ca ti-au fost de fols sfaturile mele, Fundabatting eyelashes?

| darrio2007 a răspuns:

Ti-a spus clar fata.Ca nu te place.Nu face o obsesie din asta.Ia-ti gandul de la ea.Sunt fete destule.

| abbeydudaa a răspuns:

Stiu cum e...cel mai bine este sa te porti frumos cu ea in continuare si sa nu o faci sa se simta prost pentru ca ea nu te place...