| girlggg a întrebat:

Este un băiat pe care îl plac foarte mult, dar el mi-a spus ca el nu ma place și ori ce face, eu tot îl plac love struck. Ce ar trebui sa fac?(îl vad toată ziua la scoală) big grin

Răspuns Câştigător
| Angelique a răspuns:

Iata aici cateva sfaturi prin care ai putea sa-l cuceresti, sper sa functionezewinking :
Caută să atragi atenţia printr-un zgomot (ciocnind un pahar, râzând ceva mai tare). Scopul este, bineînţeles, să fii remarcată de "victima" pe care ai pus ochii.
Îl fixezi şi rămâi cu privirea asupra lui. Figura se poate repeta de mai multe ori. Acest semn s-ar putea traduce prin:"Fii atent la mine!"
După ce i-ai atras atenţia, cobori încet pleoapele şi-ţi mângâi îndelung părul.
Îl priveşi din nou, te întorci, îţi dai părul pe spate, apoi zâmbeşti. Dacă te găseşte simpatică, el vine spre tine şi conversaţia începe!
În timp ce vorbeşte, tu îl priveşti drept în ochi şi aprobi discret, dând din cap.

2 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

Nu prea ai ce face. Dragoste cu forța nu se poate. Poate că îți place tocmai pentru că nu te bagă în seamă și nu-l poți avea. Încearcă să treci peste el și vei cnoaște cu siguranță alți băieți.

| NatureSelf a răspuns:

Il cuceresti, daca e un copil ca tine, prea multe bine nu vor iesi, ori va profita de dragostea ta, ce nu cred ca ai vrea. ori pana la urma fii prieten cu el, si vorbeste cu el deschis. decat cu o inima infranta, mai bine amici.