| anonim_4396 a întrebat:

Este o problemă dacă nu ai mai avut relații intime de mai bine de un an?

13 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este o problemă pentru cine?
Dacă nu e nici o problemă nu e.
Dacă este, este.
Așa că, care e problema? A cui?

| Carinaaaaaaaaa a răspuns (pentru sadrian46):

În general

| Plato a răspuns:

Ce problema sa fie?

| Dandinelle a răspuns (pentru Carinaaaaaaaaa):

Revin la ce a scris sadrian46 -
Pentru cine este o problema?
Daca tu te simti bine ne-avand relatii sexuale nu este o problema.
Daca tu te simti fizic, pshic nu ok ca nu ai avut relatii sexuala pe o perioada de x luni - nu e bine.
Daca altcineva crede ca nu e bine ca tu nu ai avut relatii sexuale de x luni - nu ar trebui sa-ti pese, e corpul tau, dorinta ta.
Oricat de obiectiv m-as gandi e tot pe gustul fiecaruia: obisnuinta, dorintele sexuale, experientele trecute, situatia sociala etc.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Carinaaaaaaaaa):

În general, un bărbat matur produce regulat spermă.
Dacă nu întreține relații sexuale normale va fi obligat de situație să recurgă la masturbare.
O femeie matură sau resimte direct nevoia de sex, care îi crează o stare de disconfort psihic, sau acest discomfort este disimulat în alte tulburări psihice sau organice care pe vremuri purtau numele de histerie. Acuma au nume mai nobile ca depresie, bipolaritate, astenie de primăvară.
Cam asta se întâmplă în general.

| Andreeush a răspuns:

Nu e absolut nici o problemă.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, nu este, dar gîndeste te sunt oameni care nu au facut niciodata sex in viata lor, de ăia ce mai zici, sau ei ce sa mai zică, tu macar ai facut acum un an.

| RAY a răspuns:

Nu

| mgtow a răspuns:

Nu

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Nu e, doar sa te simti tu bine. Lipsa sexului dauneaza uneori. Adica esti mai stresat, mai nervos.

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Stii tu ca nu se uita nimeni la mine? Pur si simplu e o curiozitate, nu inseamna ca nu se uita nimeni la mine. Stai tu linistit acolo

| AjutatiCopii a răspuns:

Da primesti ebola

| LoriAdrian a răspuns:

Evident, cum sa traiesti in 2019 si sa rezisti mai mult de o zi fara sex