| XMaRcElX a întrebat:

Am o problema mare de tot, am intretinut relatii intime cu o fata de 16 ani si am lasat-o gravida ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| dru1darius a răspuns:

Cred ca trebuia sa te impusti inainte sa o lasi gravida, daca ai ''norocul'' sa fie adevarat treaba asta, poti deja sa te gandesti de unde sa cumperi pampersi la oferta

13 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ba copchile, vad ca ai o relatie serioasa care tocmai o devenit una brutal de serioasa.
Congratulations, taticule.
Sper sa aveti destula minte si sa faceti ceea ce trebuie, studiile le puteti continua si cu bebele in carca, si parintii vostri va pot ajuta - oricum, si daca ati fi batrani cand deveniti parinti, tot veti avea nevoie de ajutorul parintilor.
O consolare, mai bine este mai devreme decat mai tarziu, desi (prietenii, parintii, scoala, societatea, mass-media, intr-un cuvant toata) lumea zice ca nu-i bine sa ai copii pana nu ai situatie (sau cam asa ceva).
Daca nu aveti minte, atunci va omorati primul copil (si poate aduceti blestemul sangelui lui pe capul vostru, dupa cum Cain a facut cu Abel). Dar meh, poate nu sunteti credinciosi si asta nu conteaza la voi.
Orice zic organizatiile "pro-choice", adica "pro-crima", din momentul conceptiei este o fiinta noua, care ar trebui sa aiba aceleasi drepturi ca si noi, dar mai ales, sa fie aparata - nu condamnata - de chiar parintii ei.
Chose wise, chose well.
Hmm, cand o sa ai 37 de ani o sa vi mandru de la liceu cu diploma de bac a fiului/fiicei tale. Fetita mea o sa aiba abia 3 anisori cand implinesc aceeasi varsta (peste 2 ani).
In adevar, sunt multe avantaje ignorate in a avea copii mai devreme decat mai tarziu. Sa te poti bucura de nepoti si chiar stranepoti, pe cand eu cine stie, fac un infarct la 45-50 ani si nici nu o mai vad pe fata mea terminand liceul...
Ma poti asculta sau poti sa ma ignori, treaba ta. Nu spun ca nu va fi mai greu, sau ca nu va trebui sa faci schimbari in viata, dar ai 18 ani, si nu-i prea devreme sa suporti responsabilitatile si bucuriile unui cap de familie.

| IsabelaIssa a răspuns:

Pot sa intreb tu cati ani ai? Am obosit sa dau atatea sfaturi aici despre asta, macar de s-ar tine cont de asta. Tu deja intrebi prea tarziu, solutia e avortul in cazul in care nu ai planuri serioase cu ea si nu va luati viata pe cont propriu.Probabil ca si tu esti minor...Parinti vostrii banuiesc ca nu stiu..Ai grija ce spui la ginecolog sa nu ajungi pe la stiri, ca mai sti? tongue

| DaianaDC a răspuns:

Sa accepti ideea. Fi responsabil si asuma-ti faptele! Nu avort! Omori un suflet...Gandeste-te de 2 ori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta inseamna abuz de minori. Puscaria scrie pe tine, nu oferte la pampersi.laughing

| Dianaㄨ a răspuns:

Buna, poti pune intrebarea si pe site-ul :
http://educatiasexuala.ucoz.ro/

Vei vedea aici ce inseamna un avort si te vei gandi mai bine inainte de a face aceasta alegere!
O zi buna!:)

| EUBMV89 a răspuns:

Sa ai mai multa grija data viitoare. Acum deja e prea tarziu.

| χƒяυмυѕιкαχ a răspuns:

Pff naspa dar de prezervative nu ai auzit sau fata aia de anticonceptionale? mda naspa daca vrei sa pastrezi copilul vb cu ea si parinti, daca vrei sa nul pastrezi sa faca avort :* succes

Răspuns utilizator avertizat
| VineSoarele a răspuns:

Sa te rogi

| XMaRcElX explică:

Am 18 ani dar parintii mei nu stiu dar ai ei da... si ce e cel mai rau parintii ei vin maine seara pe la noi ca parinti nostri ne-au lasat sa locuim impreuna. si asta s-a intamplat acum 4 luni si nu stiu ce sa facem vorba aluia mai am putin si ori ma impusc ori ma duc sa vad ofertele la pampersi

| XMaRcElX explică:

Poza de profil e cu noi doi

| Hpzox a răspuns (pentru XMaRcElX):

Bai tu te-ai trezit sa faci aici misto de noi, tai-o in alta parte cu minciunile tale, cica poza de profil e cu noi doi, hai mai taca-ti gura poza asta e luata de pe net si ti-am inchis gura, nu ca sunt eu rea, dar asa este. bye bye.

| stefanalcea a răspuns:

Daca nu are inca 3 luni poti sa i dai 3 milioane si face avort pac pac si ai scapat