| XatomisX a întrebat:

Este ok daca nu imi rad parul pubian cu lama adica il tai cu foarfeca foarte scurt pe la 3 mm cam asa este vreun risc ceva se poate infecta? foarfeca doar pentru asta o folosesc nu si pentru alceva si am dezinfectat-o cu spirt mersi happy

Răspuns Câştigător
| andreeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Mai bine ai o foarfecuta a ta, pe care sa o folosesti numai tu, nu ai riscul de a te infecta, si e foarte bine ce faci, dar ai mare grija la igiena. bafta!

5 răspunsuri:
| Jigsaw a răspuns:

Nu,n-ai cum.

| Allergikaa a răspuns:

Uite nu e vorba ca nu este igienic dar este uratbig grin. Din punctul meu de vedere nu zic ca e mai ok cu lama, pentru ca firul de par prinde o anumita rezistenta cand este taiat. Cea mai buna varianta este epilarea cu ceara calda sau recehappy. Sfatul meu:X!

| Covache_Razvan_1981 a răspuns (pentru Allergikaa):

Cum ma ceara in zona pubiana stii cat doare ma cu ceara?

| Allergikaa a răspuns (pentru Covache_Razvan_1981):

Frumusetea doarebig grin dar pana la cel mult a 4 oara dupa aceea firul se subtiaza si devine ceva banal. Astai treaba de fete daca nu stii nu te bagatongue.

| corina15 a răspuns:

E cea mai indicata metoda, ceea ce iti recomand este apa oxigenata pentru. foarfeca.