| anonim_4603 a întrebat:

Este pacat daca ma uit la filme porno?
dar este pacat daca ma masturbez?

11 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Conform religiei este pacat... Dar... in viata reala este indicat sa te masturbezi intrucat iti cunosti corpul...

| Ioana_8202 a răspuns:

E mai mare pacatu daca t masturbezi...cand t uitzi nu e asa gravwinking

| MarYoBenucci a răspuns:

In biblie asa scrie nu stiu acum... e bine ca in viata asta sa citesti macar 1 data biblia .asa ca iti recomand sa o citesti tongue

| andreig a răspuns:

Nu mai bine faci sex?

| DarknessKirin a răspuns:

Filmele porno sunt pentru adulti fara creier si da e pacat si nu e pacat sa te masturbezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba un preot tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este pacat daca nu o faci.
Apropo nu scrie ca ar fi pacat nici in biblie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine nu crede sa citeasca biblia si sa vada ca nu scrie ca e pacat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

„Nu ştiţi, oare, că nedrepţii nu vor moşteni împaraţia lui Dumnezeu? Nu va amagiţi: Nici desfrînaţii, nici închinatorii la idoli, nici adulterii, nici malahienii, nici sodomiţii, nici furii, nici lacomii, nici beţivii, nici batjocoritorii, nici răpitorii nu vor moşteni împaraţia lui Dumnezeu." (1 Corinteni 6, 9-10).
malahie=masturbare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da foarte mare, masturbarea are efecte negative asupra corpului, provoaca dependenta, oboseala, lene, devi egoist...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca este