| DreamD a întrebat:

Este pentru prima oara cand scriu aici, dar chiar am nevoie de o parere. Am 23 ani, mi-am inceput viata sexuala acum un an. Am avut mai tot timpul dereglari ale menstruatiei cu intarzieri nu mai mai mari de 1 luna de zile. Ultima menstruatie am avut-o pe data de 9 februarie, nici pana la aceasta data nu da semne sa apara. Pe data de 6 aprilie am fost la un control ginecologic, mai exact am facut o ecografie transvaginala. In urma cu o zi facusem si test de sarcina, a iesit negativ. In urma ecografiei doamna doctor mi-a gasit un chist de 4 cm pe ovarul drept si mai multi mici pe ovarul stang. In timpul ecografiei mi-a spus ca deja menstruatia s-a declansat ca vedere o mica sangerare. Nici pana acum nu s-a intamplat. Acum astept rezultatele de la secretie. Intrebarea mea este : se poate ca doamna doctor sa se fi inselat si sa fie chiar o sarcina? Ar fi aparut destul de clar la ecografie? Multumesc mult si astept un raspuns serios

5 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Nu ai ce sa mai astepti, chiar daca nu este vorba de o sarcina trebuie sa rezolvi problema chisturilor....asa ca mergi la un medic specialist!

| Liviucu a răspuns:

De obicei la astfel de cazuri mai... speciale si atat de importante se alege un doctor pe masura de bun. Data viitoare sa stii la cine mergi tocmai pentru ca aceste indoieli nu sunt bune pentru tine. Verifica-i pacientii si vezi daca sunt multumiti de ea. Iar daca te tine punga ar fi bine sa mergi si la alta pentru orice eventualitate.
Sanatate multa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nimic nu te impiedica sa mai faci cateva consultari si la alte cabinete, vorba lui Liviucucu, numai daca te tin finantele.
Sunt curios ceva, vad ca te-ai inregistrat in 2010 si pina azi nu ai avut activitate, sa fie adevarat?

| DreamD explică:

Multumesc pentru raspuns. O sa tin cont de sfaturi.

| DreamD explică:

La un medic specialist am si fost. Astept si celelalte rezultate pentru inceperea unui tratament. Inainte o sa consult si parerea unui al doilea medic ginecolog. Nu aveam de gand sa nu ma tratez de acele chisturi, intrebasem doar daca e posibil sa fie o sarcina, daca s-ar fi vazut clar la eco. Multumesc frumos