| CeInteleptul a întrebat:

Este posibil ca atunci când o faci prima dată cu o virgină să nu curgă sânge deloc?
Am intrat pe numeroase situri și am văzut că himenul poate fi de mai multe forme și sunt și altele care se rupă ușor.
Ea spune că nu a avut pe nimeni.
Eu o cred.
Eu am 24 si ea 22.
si suntem impreuna de 2 ani

Răspuns Câştigător
| FastAndFurious a răspuns:

Nu te lua dupa noi si mai ales dupa desteptii aia sceptici. Vezi ca Brigaela e medic. Ascult-o.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, e posibil. 20% din femei nu sangereaza la deflorare, adica una din 5. Este ceva bine-cunoscut, nu pot sa cred ca la 24 de ani ai putea fi atat de necunoscator si sa ajungi sa te informezi in astfel de probleme de pe net!

| CeInteleptul explică (pentru Brigaela):

M-am informat. Dar e bine să asculți și să participi activ pe un site ca aceste unde ești un user ca ceilalți!
Și am să merg cu ea la gineco și să vorbim acolo.
Mulțumesc!

| Oana92 a răspuns (pentru CeInteleptul):

Nu cred ca e indicat sa mergi cu ea la ginecolog pentru asta! o vei pierde pentru ca nu ai incredere in ea! e chiar asa de importan pentru tine ca ea sa fi fost virgina?

| Ame25 a răspuns:

Da este posibil si mai este posibil sa nu i se rupa din prima

| neutrino a răspuns:

Tu doresti sa ne convingi pe noi sau pe tine? Nu te-ai intrebat cum naiba se face ca aceste exceptii tind sa devina o regula?

| FastAndFurious a răspuns:

Da, e posibil. Asa cum e posibil sa-l aiba si acum doar intins, elastic, nu rupt.

| RandomGirl a răspuns:

Da e foarte posibil si iti zic din proprie experienta.
Dar daca pui increderea ei la incercare, mai ales ca sunteti impreuna de 2 ani, inseamna ca ti-a dat motive pana acum... Ar trebui sa curga sange dupa a 2-a sau a 3-a penetrare si in plus ar trebui sa simti ca e virgina prin faptul ca e foarte stramta, pe langa asta ar trebui sa apara durerea sau o senzatie de disconfort.
Tu la 24 de ani chiar nu esti deloc informat despre acest subiect?

| shantel22 a răspuns:

Deci, idiotilor de comentatori(psihologi cam prosti), nu, nu esti informat la 24 de ani despre ASTA PT. FUKING SIMPLU FAPT CA ESTI BAIAT SI NU TE DUCI SA O INTREBI PE MAICA-TA DESPRE CUM II S-A RUPT EI HIMENUL SI LA SCOALA NU TE INAVATA NIMENI. Traiti in Romania ALO! TREZIREA LUME! si nu mai fiti asa de "cu nasul pe sus" ca cine sunteti voi si nu va dati maestrii in toate probleme existentiale. Deci Mr. unknown sau Mihai in primul rand si nu vreau sa o invinuiesc ca ar fi avut relatii pe domnisoara girlfriend, dar nu CREDE niciodata ce iti spune o fata, pentru simplu fapt ca ar putea avea HIV sau alte prostii care se iau tot din joaca din asta cum ati avut voi. Adica nu stii sigur daca a avut sau nu alte relatii. Prin faptul ca ai postat aici urmatoarea replica:"Ea spune că nu a avut pe nimeni." reiese automat ca tu nu esti sigur de problema asta. Alt punct de acoperit ar fi ca da, se poate sa nu fie scurgeri de vin fiert de pe teava de esapament if you know what I mean. Alt punct de acoperit : RELAX and keep listening to Opa Gangnam style! Peace!