| Hutanusimona87 a întrebat:

Este posibil ca în a-4-a zi după menstruație să rămân însărcinată? Fiindca eu îmi doresc să rămân

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca iti doresti... fa sex cand esti in perioada fertila

| MaTeOGG a răspuns (pentru suntserios):

Am o intrebare! Perioada fertila = perioada menstruatiei?

| DrGoogle a răspuns (pentru MaTeOGG):

Nu,perioada fertila = cand femeia e la ovulatie si poate ramane insarcinata iar sa ramai insarcinata pe ciclu e sansa 1 la un milion.

| MaTeOGG a răspuns (pentru DrGoogle):

Si cand e la ovulatie, ca mai facut curios?

| DrGoogle a răspuns (pentru MaTeOGG):

Pentru femeile care au un ciclu menstrual de 28 de zile, ovulatia are loc aproximatix 14 zile dupa inceperea ciclului menstrual

| Emilian65 a răspuns:

In a 4-a zi dupa menstruatie nu este posibil sa ramai gravida. Perioada fertila, la un ciclu menstrual regulat de 28 de zile, este incepand cu a 13-a sau a 14-a zi. Dupa aceste zile poti face sex din greu si este posibil sa ramai gravida.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt sanse extrem de mici, 3%...

| Ralukafay a răspuns:

Da,este posibil sa ramai oricand insarcinata.

| Negoiu a răspuns:

Ţi s-a răspuns corect de către colegi, nu prea ai cum să rămâi însărcinată când nu eşti la ovulaţie.

| CrisuElla a răspuns:

Daca iti doresti sa ramai insarcinata te sfatuiesc sa faci in a13-14-15 a zii de la menstruatie, atunci este perioada cea mai fertila.