| anonim_4396 a întrebat:

Este posibil ca o menstruatie normala sa fie insotita de sarcina?

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cam 20% din sarcinile uterine sunt insotite in prima luna de sangerari care imita menstruatia. Rareori, falsele menstruatii pot dura mai multe luni.
In sarcina extrauterina, sangerarea este de obicei mare si nu imita menstruatia.

| elena a răspuns:

Daaaaa se cheama sarcina extrauterina si de regula este si periculoasa in sfarsit nu vreau sa te sperii dar asa e.

mlm
| mlm a răspuns:

Da, eu am avut menstruatie normala pana cand am nascut, am stiut ca sint insarcinata doar atunci cand a miscat copilul, semne ca as fi nu aveam asa ca totul era normal.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Da, eu din aceasta cauza am descoperit ca sunt insarcinata dupa 4 luni.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Si nu era sarcina extrauterina.

| Parintele a răspuns:

Da.

| ioanaa a răspuns:

Da, se numeste ciclu peste sarcina, nu are treaba cu sarcina extrauterina.

| Crissa_4407 a răspuns:

Da ...sarcina extrauterina(din pacate) sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

DA

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este posibil ca sarcina sa fie insotita de un fel de menstruatie.se poate intampla in primele luni de sarcina dar am auzit si de cazuri in care au aparut mici sangerari pe tot parcursul sarcinii. un test de sarcina te poate ajuta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

| gmx a răspuns:

Da