| anonim_4396 a întrebat:

Este posibil ca un test de sarcina sa iasa pozitiv de la un chist pe ovar? Astept raspuns. Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| Delia 75 a răspuns:

Nu. Iti spun din proprie experienta ca nu are legatura chistul ovarian cu sarcina. Anul trecut prin vara ...am avut niste dureri groqaznice si am mers la medic, m au diagnosticat cu sarcina extrauterina. O asistenta mai in virsta m a invatat sa imi fac tesul sa vad daca este adevarat. Testul a iesit negativ, i am spus asta si doctorului dar nu a vrut sa renunte la diagnostic.Sotul meu m a luat pe semnatura din spital si am plecat la Timisoara... aveam chist ovarian si nu sarcina extrauterina. Sfatul meu e sa mergi la medic, dar ai grija ce medic nimeri...

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, in nici un caz. Testul de sarcina identifica un hormon secretat de placenta.

| yami a răspuns:

Nu este...nu se poate confunda cu hormonii de sarcina... dar du-te la medic, el stie cu siguranta ce e...

| otypa a răspuns:

Nu nu exista

| kitiku a răspuns:

Nu. nu are legatura pentru ca sarcina secreta un hormon specific care nu mai e secretat de nimic altceva in organism

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu. pentru sarcina este o analiza si pentru chist alta. poate sa iasa test pozit 100% la o sarcina extrauterina. daca nu este in uter sarcina si ai dureri in stinga poate fi sarcina pe trompa.