| JustThat a întrebat:

Este posibil ca un test de sarcina sa iasa pozitiv desi fata nu este insarcinata? Care sunt motivele? Funda

Răspuns Câştigător
| DarkOrbitMoon a răspuns:

In niciun caz.
Testul de sarcina identifica un hormon HCG, gonadotropina corionica umana, eliberat de placenta.
E mult mai mare probabilitatea ca testul sa iasa negativ, desi fata este insarcinata.

6 răspunsuri:
| Maioru a răspuns:

In niciun caz.Un test de sarcina iese pozitiv doar daca este persoana respectiva insarcinata. Poti repeta testul pentru siguranta ta.

| sofisis a răspuns:

Nu. Fals pozitiv NU poate iesi.
Poate iesi doar fals negativ.
Daca apar 2 liniute, clar fata e insarcinata.

| lex79 a răspuns:

Nu.ati citit testul dupa timpul indicat in prospectul testului (a doua liniuta fiind f vag vizibila).

| Alcyon a răspuns:

Mai, nu stiu cat de adevarat e, dar o fata de pe-aici de pe TPU, spunea ca ei i-a iesit testul pozitiv, chiar daca nu era gravida; avea o infectie si de la aia a iesit asa.

| iCappy a răspuns:

Nu.

| cristimihailov a răspuns:

Orice test de sarcina are erori.