| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am facut un test de sarcina, a iesit pozitiv, a doua zi am facut altul a iesit negativ, se poate sa iasa pozitiv si sa nu fiu insarcinata? as putea avea ceva probleme? menstruatia nu mi-a venit.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In principiu, daca ai un test de sarcina pozitiv, atunci esti insarcinata. Totusi, nici testele nu sunt imbatabile, asa ca nu poti fi sigura. Nici ginecologul nu poate sti deocamdata, Intelept este sa mai astepti cam 5-6 zile si apoi sa faci un nou test de sarcina din urina de dimineata, urmat de consult ginecologic. Oricum, in aceasta perioada, comporta-te ca si cum ai fi insarcinata: adica nu lua medicamente, nu fuma, nu consuma alcool, cafea, cola, produse chimice. Odihneste-te suficient si nu te stresa. Nu uita ca probabil ai un bebelus in burtica si el trebuie sa creasca normal si sanatos, fiind acum principala ta responsabilitate.

| ramona_4785 a răspuns:

Buna daca ti a intarziat menstruatia ai putea fi bine acum si cat timp ti-a intarziat ar trebui sa mai faci un test cu urina de dimineata sa fii sigura in ce stare te afli nu astepta prea mult sa vezi ce se intampla cu tine poate f o sarcina sau o dereglare; un medic te-ar lamuri mult mai bine bafta multa!

| mihaela_7412 a răspuns:

E posibil sa fii imi ales daca nu ti-a venit ciclu mai ast cateva zile sau mai bine du-te la un ginecolog ca iti va sp mai sigur, iar daca esti minora si nu vr sa afle ai tai ia un prieten major cu tine du-te pana nu e prea tz

| Maddu a răspuns:

Ai puteai fi. Incearca de dut-e mai repede la ginecolog daca esti minora si nu vrei un bebe iape cineva peste 18 ani sh du-te ...ca sa fi tu sigura acum dn farmacii nimic nu mai e sigurwinking

| Andra_6228 a răspuns:

E foarte posibil sa fii. Dar cel mai bine mergi la ginecolog fara teama. Multa sanatate!:*

| oriflame_9415 a răspuns:

Testele de sarcina nu sunt 100%sigure cel mai bine du-te la un ginecolog.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai testul l-ai facut dupa [7!] zile de intarziere a menstruatiei. sau [minim 21!] de la contactl sexual neprotejat. Este indicat sa-l faci din prima urina de dimineata si repetat dupa 3 zile.happy Altfel daca testul nu e facut asa nu poti avea incredere totala in el numai 20%happy