| Cristina_5690 a întrebat:

Este posibil sa fiu insarcinata in luna a 3a, chiar daca toate testele pe care le-am facut au iesit negative?[8 teste la intervale destul de mari]...am avut menstruatie in fiecare luna fara intarziere mai mare de doua zile.Am facut si o ecografie acum cateva saptamani si a zis ca totul e normal. Dar daca ma apas pe burta, indiferent de zona ma doare si am impresia ca pe zi ce trece imi creste burta.Va rog sa ma ajutati cu niste pareri.multumesc!

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu esti insarcinata.

| ATHOS a răspuns:

Iti recomand sa consulti urgent ginecologul.

| marsy a răspuns:

Desigur ca nu esti insarcinata! 8 teste e o dovada. mai ales ecografiea 100%... durerea de burta e din alta cauza! mergi la medicul de fam. si rezolva aceasta intrebare!

| piciuk a răspuns:

ATHOS cred ca mai degraba psihologul! daca te doare asta nu inseamna ca esti insarcinata! poti avea alte probleme, du-te la medicul de familie sa te examineze.

| pacalici a răspuns:

Eu din cate stiu poate sa-ti vina si menstruatia si tot ramai asa ca consulta un medic.

| miky_4769 a răspuns:

Ai realizat o obsesie pe tema: Sunt gravida?! Ti-ai indus acele dureri prin subconstient. Daca ai avut menstruatie, NU esti gravida 100%.

| cotzo a răspuns:

Cris daca durerile sunt persistente nu e sarcina neaparat. parerea mea e ca ar trebui sa-ti consulti medicul de familie. exista si alte probleme ce dau dureri de burta. dar sarcina este exclusa stai linistita.