| anonim_4396 a întrebat:

Ma doare burta foarte tare si am ameteli, am facut doua teste de sarcina si mi-au iesit negative. Mi-a inatrziat si ciclul de aceea mi-am facut testele de sarcina. Ce sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate fi o sarcina, testul de sarcina incepe sa fie concludent de-abia dupa 7 zile de intarziere a menstruatiei. Dar mai sunt multe alte cauze de intarziere a menstruatiei si majoritatea dau dureri abdominale. ma gandesc la ceva foarte grav, cum ar fi niste chisturi ovariene. Daca durerile sunt foarte mari, e cazul sa te vada urgent un ginecoolog. Daca sunt suportabile, asteapta sa se faca 7 zile de intarziere a menstruatiei, fa un test de sarcina din urina de dimineata si apoi, in aceeasi zi, du-te la ginecolog, ca nu e de gluma.

| micurutza2005 a răspuns:

Se poate sa fie si o sarcina extrauterina si de aia te doare abdomenul sau o sarcina care nu s-a prins bine nu e inca detectabila la testul de sarcina, poate fi si un chist, sau o inflamatie a ovarelor, o raceala orice dar nu trebuie sa stai asa e si cu ameteli, deci nu e bine nu neglija problemele de sanatate chiar daca trece durerea boala sau problema ramane acolo si iti va face probleme mai tarziu cand se vor mai agrava du-te la un ginecolog sa vezi ce se intampla.

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Eu in primul rand m-as gandi la sarcina. Daca nu este cazul, atunci tu trebuie sa te gandesti serios la o dereglare hormonala. Depinde foarte mult si de varsta ta. Mergi la medic. Fa-ti si o ecografie endo-vaginala. Ecografie care va dezvalui totul. Starea ta de sanatate consider ca este foarte buna totusi. Insa, atentie la partener...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai intrebat vreun doctor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi s-a intamplat si mie odata, acelasi lucru.Si eu am dat vina tot pe faptul ca imi intarziase menstruatia... dar de fapt era anemia de vina...Stai linistita ca o sa iti revii.nu e nimic grav...Bea un ceai fierbinte, stai la caldura si manaca multe ciorbe...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ne intereseaza

| lady_1122 a răspuns:

Mergi la medik daca crezi ca e ceva grav..., daca nu cred-ca e din vina la o raceala ia antibiotice sau ceva mi sa mai intamplat si mie si...eram racita si mi sa dereglat ciclul ...totusi daca e grav nu mai sta acasa mergi la medik...