| Xonyca1239860 a întrebat:

Am o problema. Am senzatia ca sunt insarcinata insa menstruatie am avut in fiecare luna, fara intarziere, si am facut 2 teste de sarcina care au iesit negative. Nu am niciun alt simptom in afara faptul ca mi se pare ca am burta si uneori simt niste miscari minore care trec imediat si nu sunt vizibile, doar le simt. As putea fi însărcinata sau e doar obsesia mea?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu ai amintit daca ai intretinut vre-odata contacte sexuale neprotejate si mai ales in perioada fertila a ciclului menstrual, deoarece doar intr-un astfel de caz ar putea exista o posibilitate infima privind existenta unei sarcini cu totul ipotetice. Insa si o asemenea probabilitate este infirmata de rezultatul celor 2 teste de sarcina astfel ca in mod sigur/indubitabil, totul este in regula si acele impresii si imaginatii exista doar in mintea ta. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, ai gaze in burta, de aceea simti miscare!
Lucru perfect normal si sanatos la toata lumea.
cu sarcinile... ca sa nu-ti mai fie frica, de ce nu folositi prezervativ?

| MEB a răspuns:

Da, poti fi insarcinata. In unele cazuri de sarcina menstruatia nu se intrerupe si nu e neaparat sa ai simptome. In legatura cu testele pot iesi negative daca nu le-ai făcut corect.