| laviniaaa_1283 a întrebat:

Este posibil sa ma ingras de la anticonceptionale?

Răspuns Câştigător
| ema69 a răspuns:

Da, e posibil sa te ingrasi pentru ca anticonceptionalele iti cresc in general pofta de mancare, insa daca ai o asemenea problema trebuie sa mergi la un cabinet de planificare familiala si sa vezi ce alte medicamente sau metode anticonceptionale ti se potrivesc.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, fiindca anticonceptionalele cresc pofta de mancare si daca nu te abtii, te vei ingrasa.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Contraceptivele orale îţi cresc pofta de mâncare. Dacă dai curs acelei pofte, DA, te îngraşi. Dar nu de la anticoncepţionale ci de la mâncarea în exces.
Strict anticoncepţionalele, dacă-s luate prost (adică fără recomandare medicală - după ureche) poţi să te-alegi cu dereglări hormonale dar de îngrăşat de la ele nu.
Salut.

| AliceHappyGirl a răspuns:

Depinde de organismul tau.

| membrugirl2010 a răspuns:

Da, unele fete chiar s-au ingrasat.

| candycane16 a răspuns:

Din pacate e posibil. dar depinde si de organism. eu personal am luat anticonceptionale si m-am ingrasat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu de la prietena mea ca unele anticonceptionale retine apa in organism

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e posibil... daca le iei asa dupa ureke... cel mai bine e sa te duci la un medic si ti recomanda el ce anticonceptionale sa iei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am luat 6 luni yasmin si m-am ingrasat f tare. de mancat NU mancam mai mult ca de obicei, ingrasatul meu a fost din cauza ca retineam ff multa apa in organism de la ele. le-am intrerupt de o luna si m-am 'desumflat ' au fost recomandate de medic si tot degeaba, nimeni nu stie cum o sa-ti reactioneze organismul de la asa ceva.

| Last1 a răspuns:

Or fi expirate, de aceea te ingrasi. dar nu-ti bate capul ca dupa 9 luni slabesti iar

| Oanna_7528 a răspuns:

Eu iau anticonceptionale de 4 luni si am pus 3 kg, dar mentionez ca nu ma supar deloc happy chiar imi doream sa ma ingras putin. In schimb la sora mea nu au avut niciun efect...asa ca nu se stie daca la tine e posibil sau nu happy banuiesc ca depinde de organism... :* happy