| sashka a întrebat:

Esti indragostita foarte tare de o persoana dar ea nici nu-ti atrage atentia? Cum ai proceda?

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Probabil nu-ti da nici o atentie!
Nu as face nimic.
M-as stradui sa ma vindec,sa-mi-l scot din cap.
Sunt exact asa cum sunt,daca nu are ochi pentru mine, inseamna ca nu-l atrag cu nimic.
Ce m-ar face sa cred ca daca ii spun ceva o sa-i plac si eu?
Daca-i placeam, se apropia singur.

| Takocska a răspuns:

Pai sincer m-as duce in fata persoanei respective si as spune ce simt fata in fata. Poate ca e cea mai grea metoda ca sa faci da mi se pare cel mai reusithappy

| Agradável a răspuns:

Cum sa fiu indragostit de persoana respectiva daca ea nu imi atrage mie atentia? Tu ai vazut ce ai scris?

| Dominicc a răspuns (pentru Agradável):

Da ma! c e greu de inteles.
Vezi o tipa mereu in liceu/facultate/ in autobuz. etc si pur si simplu te indragostesti de ea. De cum arata. in cazu asta. Sau poate ai auzit de ea ceva. si cum se comporta. Dar ea nu iti da atenti ca. pnm. Ori nu te cunoaste. ori nu stie nimic de tine si esti un oarecare ori nu ii place faceu tau. E simplu, nu? E doar un exemplu, nu o lua in nume de rau.

E o atractie platonica, nimic sigur. Ideea e sa nu te bazezi pe asta ca principiu.

Da, merge sa te duci si sa ii spui. dar sa fiti decat voi 2 cand vorbiti. Ori il tragi deoparte ori il prinzi cand e singur.
Apoi poti parea un/o nebun/a... si e posibil sa inteleaga altceva.

Cel mai bin e sa ii spui in fata adevarul. " Bai te plac!"