| anonim_4396 a întrebat:

Eu 21, ea 16 ani.
Motivul despartiri: Eu prea sufocant si gelos, datorita faptului ca ea vroia ca atunci cand cineva i se parea dragut si ea il placea, sa poata venii sa imi povesteasca cat de dragut e, chiar daca ea vedea asta ca pe o copilarie.
Despartiti de o saptamana.
Ieri noapte m-a sunat si a incercat sa testeze cat de afectat mai sunt, si pe un ton de parca eram buni prieteni, mi-a zis ca vrea sa plece la munte cu o prietena si cu un tip.
Pe mine m-a durut si am inceput sa fac pe indiferentul legat de aceasta decizie si sa ironizez aceasta decizie, iar ea atunci mi-a zis ca ma sunase sa vada cat ma afecteaza ca sa vada, daca a luat decizia buna cand a ales sa ne despartim.
Apoi mi-a adus aminte de cat de gresit sunt si am fost toate relatia, si a zis ca spera ca o sa imi cer iertare, ca m-a sunat sperand ca mi-am dat seama de greseala mea.
Am vorbit 2 ore in continu, si de si era foarte nervoasa si suparata ezita sa imi inchida.
I-am zis cat de mult o iubesc si ca o voi iubi, si aproape plangea, apoi si-a luat o imbracaminte de ura, si mi-a zis ca stie ca incer doar sa o indusiesz.

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sincer e o copila pe langa tine care te iubeste si care crede ca tot ce face e bine dar problema e ca aveti conceptii diferite

| Încrucişătorul a răspuns:

Ba, esti prost, sincer. Tu 21, ea 16?

Cat de pierde-vara poti sa fii sa nu-ti gasesti una de 19-25 de ani?
In cazul asta, esti pedofil. Du-te la curcani si stai 29-30 zile in ţucal.

| Xtadelo a răspuns:

Daca o iubesti, lupta!
Nu o lasa sa creada ca vrei doar sa o induiosezi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Părerea mea? Eşti mult prea matur pentru ea.
Îmi dă impresia din ce ai spus că e necoaptă la minte încă.
Nu ai cu cine ...nu înţelege multe lucruri şi nici măcar nu realizează când greşeşte.
În locul tău, aş mai încerca să-i explic şi să-i ''deschid ochii''.
Dacă nicicum nu reuşeşti să ajungi la un punct comun cu ea, mai bine las-o baltă.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tristă situaţie.

| Cosmotel a răspuns:

Omule, lasa fetitele in pace si cauta pe cineva de o varsta mai apropiata.

| Firetears a răspuns:

Cum sa iti spun asta cat mai finut...
Daca o iubesti ramai cu ea, arata-i, pentru ca ea, la cat de copila este, probabil crede ca esti mai mare si cauti altceva si de aia esti asa indiferent... Arata-i ca o iubesti, pentru ca altfel nu iti va arata nici ea ce simte pentru tine!
Daca totusi nu ai cine stie ce sentimente pentru ea las-o! O sa iti treaca curand!
P.S.: Daca tot spui ca vrei ceva serios asigura-te ca si parintii ei stiu asta, e totusi mica.winking
Bafta!

| Roland_Szekely_1987_VBCh a răspuns:

A e o prostie nu voie sa fiti gelosi pe ori ce e o mare prostie.

| midu89 a răspuns:

Hm,da.o relatie aproximativa am si eu cu prietenul meu,si nu e atat de simplu sa dau sfaturi pentru ca stiu ca nu e asa de usor. ti-as spune sa va despartiti,sa incepi sa iesi q prieteni...dar clar nu te va ajuta,apoi ti-as spune sa fii impreuna cu ea,dar iar nu e bine nici asa. nici eu nu st. clar va iubiti,clar te iubeste si ea dar cum suntem noi fetele,vrem mai multa atentie,si plus ca este si mai micuta, incearca sa faci u primul pas, caut-o, spune-i tot ce simti si in primul rand gandeste-te tu bine daca se merita sa stai langa ea, daca o iubesti suficient de mult daca ea este fata perfecta. daca da nu o lasa sa plece. multa bafta!