| ILoveWeekends a întrebat:

Buna am o mare problema! iubitul meu care chiar credeam ca ma iubeste m-a lasat pentru alta fata de la el din clasa. Dar hai sa va explic! Deci el imi zicea ca fata ca mine nu mai gaseste, ca vrea sa fie cu mine pentru totdeauna, sa avem copii si sa ne casatorim. Eu am vrut de multe sa ii incerc iubirea spunandu-i ca vreau sa ne despartim(dar nu voiam) voiam sa vad ce face. El plangea dupa mine si ma implora sa ne impacam. Si ne impacam imediat a doua zi. Asa s-a intamplat de vreo 4 ori. In ultimele luni am mai facut eu asa dar am oservat ca deja nu mai ma implora deloc, nu mai plangea.
Sunt cu el de 9 luni si la inceput parea ca ma iubeste dar din vara s-a mai oprit putin din a-si arata sentimentele. Dupa 6 luni de cand eram impreuna am aflat de la cineva ca fumeaza si el m-a mintit jumatate de an ca nu face asta! L-am iertat! Apoi am facut un cont fals de facebook cu o fata frumoasa si am vorbit cu el de pe contul ala. El ii zicea (adica mie) ca nu are prietena, ca o plae si daca vrea sa fie cu el. Dar nici nu o cunoaste! El are 14 ani, eu 16! Da stiu,e mai mic sad! Apoi "cel mai bun prieten al lui" care ma vrea mi-a dat niste poze cu el cand se tinea cu o fata in brate si parea ca se saruta. El tinea capul intr-o parte si zici ca se sarutau dar el a zis ca nu! si intr-un fel nici eu nu cred pentru ca cei din clasa lui stiu ca sunt cu el si puteau sa-mi spuna! El mai mi-a cerut tot din vara sa facem sex dar eu am spus ca nu, ca sunt mica pentru asta! a zis ca ma asteapta la inceput. In ultimul timp mereu aduce vorba despre sex incercand sa ma convinga dar eu tot nu vreau! Si nu inteleg de ce e asa obsedat ca in primele 6 luni de relatie nici nu se punea problema de asa ceva, doar zicea ca vrea sa aiba copi cu mine ceea ce mi se parea dragut!
Deci din vara s-a schimbat! Si acum 3 zile, miercuri seara, a spus ca vrea sa ne despartim ca a gasit pe o fata de el din clasa si ca i-a cerut sa fie cu el. Deci El i-a cerut ei. A zis ca au fost frumoase 9 luni dar gata! Nu vroia cu nici un chip sa imi spuna de ce a ales asta si nici numele fetei. Eu le cunosc pe toate. Apoi l-am mai sunat eu si mi-a zis ca m-a mintit, sa vada cum reactionez. Deci s-a razbunat pentru ca asa i-am facut si eu lui,dar i-am spus ca regret ca i-am facut si eu asa. Apoi a doua zi,mi-a zis pe facebook ce fac, si nu mai mi-a raspuns. Eu i-am trimis 3 mesaje si el face:lasa-ma dracu in pace,sa nu mai ma suni". A doua zi l-am cautat la telefon si mi-a spus ca e cu alta fata,ca nu mai vrea sa fie cu mine,dar tot nu mi-a dat numele ei. ma gandesc ca poate ma minte si vrea din nou sa ma testeze, dar poate e si adevarat. Mai mi-a spus ca in timp ce eu ii dadeam cele 3 mesaje telefonul era la fata aia in mana si probabil el de asta mi-a raspuns urat. Eu incerc sa il fac sa se intoarca la mine dar nu stiu cum ca nu vrea sa vorbeasca cu mine deloc!
Acum 3 zile cand inca eram impreuna l-am intrebat ce nu suporta la mine si a zis ca nimic. Apoi a zis ca uneori il enervez. dar doar atat!
Va rog ajutati-ma! Stiu ca am scris mult dar mai putin nu puteam. Simt ca mor si vreau sa ma duc si la psihologul scolii. Ce credeti voi? Nu inteleg ce a gasit la ea si nu la mine,]. Eu sunt la liceu si nu ne prea putem vedea. Adica ne-am vazut pe 15 septambrie si apoi abia pe 31 octombrie. Deci o luna jumate. Poate el vrea pe cineva aproape de el, dar daca ma iubea ar fi acceptat o relatie la distanta!

Răspuns Câştigător
| sweetangels a răspuns:

Sunt destule relatii la distanta si functioneaza perfect, o spun din experienta. In primul rand...el e un copil, ca si tine, doar ca...mai mic! Esti sigura ca te simti implinita langa el? E la varsta la care mai mult se joaca decat iubeste si vei avea parte de multe rasturnari de situatie langa el. Deja uite in ce hal te-a adus ca trebuie sa apelezi la psiholog sa ai putina liniste. Parerea mea e ca ar trebui sa te uiti la baieti ceva mai mari decat tine nu baieti pe care sa fii nevoita sa ii 'cresti'. Fetele se maturizeaza mai repede, el azi e cu una, maine se va indragosti de alta fiindca e in perioada in care experimenteaza. Uita-l si fa-ti o relatie serioasa cu un baiat copt la minte.