| emma13 a întrebat:

Eu am 15 ani dar prietenul meu vrea sa facem dragoste el are 17 ce sa fac?

11 răspunsuri:
| MishuD a răspuns:

Citeste despre sex, informeaza-te, cauta articole si video-uri pe Youtube, eventual uita-te si la ceva porn... si dupa toate astea mai asteapta macar un an. Daca dupa anul ala inca mai esti cu el si crezi ca merita... continuati. Daca baiatul dispare dupa 3-4 luni de la propunere inseamna ca isi dorea doar sex si ala era singurul motiv pentru care te "iubea".

| Violleta2022 a răspuns:

Sa-i spui sa te caute peste vreo 3-4 ani!

| corbulalbrosu a răspuns:

Sa te gandesti foarte bine si cel putin de 2 ori inainte de a-i da acel 1 raspuns asteptat de el. big grin

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Întrebarea ta este o dovadă că ești nesigură. El vrea să faceți sex, nu 'noi'. Dacă îți cere ceva nu trebuie să faci dacă nu vrei. Este corpul tău. Tu alegi. Că faci sau că nu faci nimeni și nimic nu-ți garantează că veți trăi până 'la adânci batrâneți'. Nu întotdeauna primul venit este și primul servit. Gândește-te bine ce vrei și ce simți pentru el.

| EmanuelKant a răspuns:

Fa sex nu dragoste.

Răspuns utilizator avertizat
| NadarraXD a răspuns:

In niciun caz. Il lasi, asta faci. Ca e un profitor... Si oricum nu iti vrea binele daca nu te lasa macar sa implinesti 18 ani si apoi. Iti distruge corpul...

| Mark2012012 a răspuns:

In viata, nu trebuie sa ai asteptari, pentru ca o sa fi dezamagit.(a). Nici tu, si nici partenerul tau nu ar trebui sa puna presiuni, niciunul asupra celuilalt. Lucrurile sunt asa cum sunt. Niciodata nu o sa stii dinainte ce se va intampla in viata ta. Traieste in prezent.

| iulialostlove a răspuns:

Nu o sa astepte nimeni sa faci 18 ani, suntem in 2017. Gandeste te de cat timp sunteti impreuna, daca ti a facut avansuri cu tenta sexuala de la inceput, daca nu a facut si sunteti de ceva timp impreuna si simti ca nu o sa regreti, fa-o, daca nu, mai asteapta. Eu nu am o amintire frumoasa legata de primul, nu face aceeasi greseala. Dupa cateva dati de facut sex a trecut la urmatoarea.