| dulcica_9844 a întrebat:

Eu an un baiat la mine la scara si se numeste gabi el se da smecher cand e cu prieteni lui nu ma baga in seama dar asa cand e singur chiar vrea sa ma sarute eu il iubesc ce sa fac sa iii zic da la intrebarea lui "daca vreau sa stau cu el..." nu stiu va rog contactati-ma si spuneti-mi voi ce ziceti?

7 răspunsuri:
| yonutz1 a răspuns:

Pai faci ce crezi ca e mai bine. Dar de ce sa nu te bage in seama cand e cu prietenii lui?

| plasticsmile a răspuns:

Asta cu " se da smecher cand e cu prietenii lui " e exact prostia omeneasca care nu ii permite sa treaca peste mandrie. Daca tu il iubesti si crezi ca iti va fi bine langa el raspundei ca da dar daca stii ca te vei amagii spune-i nu tongue e numai decizia ta si poate cand vei sta cu el il vei indeparta si de anturaj. Funda?

| asdfxy a răspuns:

Nu e greu, doar trebuie sa te trezesti din vis. Ai sentimente pentru el? E normal, cand esti tanar te indragostesti aproape de toti oamenii... big grin Dar cand alegi, trebuie sa fii foarte atenta. Nu stiu daca ar fi o alegere sa fiti impreuna. Faptul ca nu vorbeste cu tine nu inseamna ca nu te iubeste, poate e mai rusinos happy Dar daca nu te baga in seama in fata "prietenilor" si e "scmecher" atunci ii e rusine de tine si nu te respecta. Decat sa intri intr-o relatie proasta mai bine nu iti faci probleme happy. In primul rand trebuie sa te iubesti pe TINE, nu pe EL. Iar oricum sentimentele astea de dragoste trec repede. Cand va trece, o sa fii bucuroasa ca nu te-ai stresat + nu te-ai facut de rusine din cauza unui baiat. Si oricum, daca vrei sa fiti impreuna, ce + cum va fi? Te va respinge in fata prietenilor, asta vrei? Si ce crezi, cat va dura? Max 2-3 luni. Intr-o relatie, dragostea + iubirea trebuie sa conteze mai mult decat "smecheria". Cu oamenii "smecheri" niciodata nu m-am inteles bine, vor doar sa demonstreze prietenilor ca sunt tari + sunt niste prosti, nu au prea multa experienta in viata. Asteapta, vezi ca o sa treaca feelingul! Dar daca tu chiar crezi ca merita o incercare, e ok, e alegerea ta. happy o alegere = mai multa experienta.big grin Bafta!

| Alexxutsa a răspuns:

Daca il iubesti, ar trebui sa-i zici da! Dar sa-i spui ca ai o conditie : sa te bage in seama cand e prietenii lui. happy

| foca_3903 a răspuns:

Nu [simplutongue]

| SuparataMaiMereu a răspuns:

Dupa mine acest baiat este cam pe interes.nu te iubeste de exemplu pr meu chiar daca e cu prietenii pe mine ma accepta in jurul lui.acum conteaza sa atitudinea tha.Baftaa.Fundaa; x; x?

| Flory45 a răspuns:

Daca il iubesti din suflet ACCEPTA. si daca vezi intre timp ca el tot asa se comporta cu tine dai PAPUCI. si atunci sunt sigura ai va parea rau!