| Travolta02 a întrebat:

Eu cu prietena mea ne-am masturbat unul pe celalalt. Ea a făcut asta direct iar eu pe deasupra chiloților. Amandoi ne-am udat foarte fără sa ejaculez. Eu ejaculaseam înainte sa facem asta. Este vreo șansă ca ea sa rămână gravidă dacă a atins lichidul preejaculaor apoi și-a atins vaginul, adică nu înauntru. Va rog sa aveți răspunsuri serioase

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu cati anisori aveti, dar ar trebui sa puneti mana pe o carte de anatomie, aceeade clasa a VII_a, unde scrie clar ca se poate ramane insarcianta numai prin unirea unui ovul feminin cu un spematozoid masculin, unire care are loc IN vaginul femeii, nu pe "vagon". "pe vagin" si nici cu chilotii, perdeaua, prosopul, apa din cada sau degetele murdare.

| Travolta02 explică (pentru Violleta2022):

Lichidul preejaculator conține spermatozoizi și ma gândesc ca poate sa se prelins înăuntru vaginului

| Goete a răspuns (pentru Travolta02):

Adica erau suroaie intregi si se prelingeau peste tot?

| Travolta02 explică (pentru Goete):

Nu dar și cea mai mica picătură ajunsa în vagin aduce o șansă de sarcina

| Goete a răspuns (pentru Travolta02):

Spermatozoizii ni se preling nici nu se plimba in cautarea vaginului, or in contact cu aerul

| Travolta02 explică (pentru Goete):

Dacă o fata are sperma pe mana apoi duce pana pe vagon, atunci nu e o sansa ca ea sa ajungă înauntru?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Travolta02):

Lichidul pre-ejaculator poate contine spermatozoizi NUMAI daca a existat o ejaculare anterioara, sau au fost mai multe partide sexuale consecutive, altfel nu contine nimic, decat un lubrefiant natural.

| Goete a răspuns (pentru Travolta02):

Daca e plina de sperma pe deget si il baga in vagin imediat dupa ce i-ai ejaculat in mana, ar putea fi sanse - dar daca are putina sperma - si pune mana pe vagin, nu. In contact cu aerul spermatozoizii mor. Apoi tu nubte preocupa, ca vad ca si in intrebare si aici spui ca a pus mana pe vagon, nu pe vagin, asa ca cel mult o sa ai un trenuletwinking

| Travolta02 explică (pentru Goete):

Spermatozoizii nu mor imediat când fac contact cu aerul abia atunci când nu mai e umed. Și vagonul e tastatura mea handicapata laughing))

| Goete a răspuns (pentru Travolta02):

Sunt in contact cu aerul doar cand nu mai au umiditate, in timp ce sunt in lichidul pe care il ejaculezi nu sunt in contact cu aerul - si daca cunosti asta nu are rost sa intrebi, nu?

| Travolta02 explică (pentru Goete):

Și dacă te ștergi cât sa nu mai fie umed, apoi faci contact cu vaginul femeii care este ud, crezi ca e vreo șansă să fi rămas vreunul în viata?

| Goete a răspuns (pentru Travolta02):

Nu e sansa si mai ales nu ar fi avut cum sa intre in "vagon"winking

| Travolta02 explică (pentru Goete):

Dacă ai lichid preejaculator pe mana și după pui mana pe vulva și labii mici poate sa fie un risc de sarcina?

| Travolta02 explică (pentru Travolta02):

Dau fundă

| Goete a răspuns (pentru Travolta02):

De cateva zile tot asta intrebi si nu esti sarisfacut cu raspunsurile

| Travolta02 explică (pentru Goete):

Scuze de insistenta, doar ca vreau sa ma asigur

| Goete a răspuns (pentru Travolta02):

Si de asta pui intrebarea de 10 ori sa te asiguri de ce? De parerile noaste?
Asteapta si tu cateva zile, fa-i testul si te asiguri

| Travolta02 explică (pentru Goete):

Cu mai multe răspunsuri pot sa am și eu o concluzie ca dacă ma iau după unu singur și el zice o bazaconie nu este ok

| Travolta02 explică (pentru Goete):

Dar după tine, clar vorbind crezi ca este vreo șansă să rămână gravidă? Ca pari mai serioasa și deschisa la minte. Și scuze pentru insistenta.

| Goete a răspuns (pentru Travolta02):

Oricum accepti doar raspunsurile care iti convin

| Travolta02 explică (pentru Goete):

Nu e adevărat, am vrut sa vad cât mai multe răspunsuri ca să pot sa am o concluzie

26 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu, nu exista aceasta sansa. Dar inainte de a trece la alte lucruri, chiar ar trebui sa puneti mana si sa va documentati despre sex si ce presupune acesta. Poti cauta pe Instagram gyneco.md si pe Youtube barza vs sexul.

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nu este posibila aparitia vreunei sarcini.

| haileewatson a răspuns:

Inca un motiv pentru care educatia sexuala ar trebui sa fie obligatorie in scoli.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu frate, stai linistit. Nu e nicio sansa sa ramana gravida. Lichidul preejaculator nu contine spermatozoizi, asadar nu o sa ramana gravida.

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate contine, daca asa cum spune a ejaculat inainte si daca nu a urinat dupa, dar din cate povesteste nu cred sa ramana insarcinata si prin chiloti.
Insa nu se stie, uita si cazul sfantei Maria, saraca. Nici o partida se sex bun si si insarcinata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica vagonul a fost atins vagonul de călători, trenul, o sa nasca niste garnituri de tren si gata gara de nord este echipata cu trenuri noi de anul acestalaughing Dar cum i ai atins vagonul cu ce viteza ai intrat in el? cu 200km?