| rizbytzu a întrebat:

Eu cu prietena mea suntem intr-o excursie, aseara era dezbracata si s-a suit pe mine (eu aveam chiloti ) dar intr-un moment de neatentie penisul meu a iesit si s-a lipit de dansa pret de vreo 5 secunde fara sa o penetrez. Este vreo posibilitatea sa fi ramas insarcinata? mentionez ca nu ejaculasem si facusem un dus inainte

Răspuns Câştigător
| grab a răspuns:

Nu directore, nu are cum.
In primul rand spermatozoizii (daca apuca sa iasa) isi incep drumul in profunzimea vaginului unde e alunecos si prielnic acestui demaraj, nu pe vulva sau parul pubian unde e un mediu usor acid din cauza oxidarii secretiilor in timpul zilei sau a produselor cosmetice.
In alta oridne de idei, daca nu ii distrugi copilaria, cumpara o sacosa de lumanari parfumate si doua containere de petale si fa-i fetei initierea romantic.
Prezervativ obligatoriu altfel sa nu te auzim pe aici cu intrebari unde e avortul mai ieftin si pe baza de id de TPU nu buletin si mama de mana. tongue
Glumesc! Take care!

7 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Prin electrizarea hainelor se poate sa se intalnit sarcini pozitive cu cele negative! Lasand gluma la o parte iti pot spune sa stai linistit, ca nu se ramane gravida prin atingeri externe!

| irina20 a răspuns:

Mai spermatozoizii nu-s niste monstruleti cu multe scule care darama tot in calea lor inclusiv chilotii, distante, si mai stiu eu ce.
Pentru a concepe o sarcina e nevoie de o femeie si un barbat o penetrare(intre ei) si o ejaculare(inauntrul femeii), in cele mai multe cazuri asa merge treaba.
Stai linistit!

| pietrean a răspuns:

Pe ce lume traiti? Chiar nu va interesati de loc, cum se fac copii? Daca nu ati invatat la scoala, daca va e rusine sa vorbiti cu parintii, vorbiti intre voi, cautati pe GOOGLE.Va treziti ori cu vietile distruse, ori cu copil, fara sa stiti cum si din ce cauza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
La niciun caz nu are cum sa ramana insarcinata, mai ales ca nu a existat o penetrare.
Stai linistit, nu-i insarcinata!
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Penisul tau stie sa deschida si usi sau sa porneasca masini? Nu ne mai pacali cu momente de neatentie, ca nu avem 10 ani.

| Arkhasas a răspuns:

Da. Crezi că aşa de uşor se rămâne însărcinată? Păi mie ce îmi indică asta.
Îmi indică faptul că :
1. Nu eşti suficient de deştept încât să respiri, genul ăla de prost căruia îi cad balele din gură în timp ce vorbeşte.
2. Habar n-ai 2 paie legate de cum se fac copiii. Ceea ce e şi mai grav. Nu ştii cum se fac copiii dar faci sex?

| delia5609 a răspuns:

Nu! In nici un caz nu e insarcinata! Poti sa stai linistit! Ramane insarcinata doar daca ejaculezi inauntru, si nici atunci nu e 100% sigur sa ramana. Daca spui ca asta s-a intamplat poti fi foarte linistit si lipsit de grija! Fundita?