| anonim_4396 a întrebat:

Eu iubesc din suflet o fata foarte frumoasa citeste, face portrete, scrie poezii, e fata care am visat si am asteptat-o toata viata! I-am spus ca o iubesc ca m-am indragostit de ea! Cred ca si ea ma iubeste dar inima ei este a altui baiat! A spus ca ma intelege si ca va fi aproape de mine si ca nu vrea sa ma raneasca! Dar in fiecare zi imi este foarte greu si cred ca sufera din cauza mea pentru ca am pus-o sa aleaga intre mine si el! Cred ca si ea ma iubeste simt asta!
Ultimile zile au fost cele mai triste din viata mea. Ea este prima fata de care m-am indragostit cu adevarat!
Ce pot face sa imi scurtez suferinta?

8 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Cunosc sentimentul! Dar ai grija: poti sa suferi enorm, tot din vina ta, pentru ca omul cand e indragostit nu mai tine cont de ceea ce e real si ce nu, ii place sa se minta si la un moment dat cand se trezeste, isi da seama ca este intr-un mare rahat sentimental. Oricum, la cum o descrii tu, fata poate sa fie intr-atat de ok incat sa-i fie greu sa-l faca pe celalat baiat sa sufere, dar va fi nevoita sa ia o decizie cat mai curand. Daca tu ii vezi doar calitatile (pentru ca, nu-i asa, dragostea e oarba) atunci nu va fi bine deloc pentru tine cand te vei trezi si atunci sa vezi suferinta. Asa ca fii sincer cu tine insuti si gandeste-te daca ea chiar are ceva pentru tine, daca chiar vrea ceva cu tine si incearca sa iti infranezi sentimentele. In caz ca nu va fi pentru tine, vei suferii mai putin.

| NickiMinaj a răspuns:

Daca palpabil crezi ca e de nivelul tau(fizic, educatie, inteligenta) insista happy daca nu mai sunt si altele mai cu sange rosu.

| anonim_4396 explică (pentru NickiMinaj):

Si poti sa insisti si daca palpabil nu e de nivelul tau (fizic, educatie, inteligenta). Se cheama ori "strugurii acrii versus vulpe", ori "robot de bucatarie versus telecomanda TV"... hai sa fim seriosi!
Ea e cu ala, tu o freci pe TPU. Cauta-ti alta, care sa te "iubeasca" mai putin, dar mai evident.

| DanielaMe a răspuns:

Prietene, chiar imi pare rau pentru tine. Dar trebuie sa uiti, lucrurile vin si pleaca. Dar tu sa nu uiti, mai sunt si alte fete in lume. Bafta!

| VictorFlorin55 a răspuns:

Pai cum te iubeste ma, daca inima ei este al altui baiat! Banuiesc ca ei sunt impreuna de ceva timp, si ai aparut si tu intre ei! Ca sfat cauta-ti o fata sa fie doar a ta!

| bobi201 a răspuns:

Lupta pentru ea, pentru ca ori cat ai incerca sa o uiti nu o sa reusesti.

| valentinfcsb a răspuns:

Gaseste-ti pe alt cineva
daca ea te-ar fi iubit cu adevarat l-ar fi lasat pe el(oricine ar fi) si ar sta cu tine, asta e viata nu e ultima fata de pe pamant!

| ioioflorin a răspuns:

Pai,( parerea mea este ) ca daca tu o iubesti si ai scris ca ii place sa scrie poezii iti propun sa ii scrii una si sa i-o dai intr-un plic. cateva poezii de dragoste mai jos : (
Te iubesc
Iubirea mea nemarginita
Iubesc si-mi este tare frica
Iubesc un soare ce rasare
Iubesc atingerea ta tremuratoare

De cind te stiu

De cind te cunosc pe tine
Zilele imi sunt senine
De cind tu esti in viata mea
Simnt ca-mi creste inima

Zimbetul pe chipul meu
Apare mereu
Ochii mei imi stralucesc
Cind la tine ma gandesc

Aripi daca as avea
As zbura la tine
Sa vin sa iti multumesc
Pentru ce sunt si ca traiesc.)