| anonim_4396 a întrebat:

Eu nu pot sa pricep! Sunt fata,obisnuiesc sa joc lol cu iubitul meu si cu varul lui,care e mai mare, e un tip retras n-are treaba cu fetele etc.Ideea e ca eu ii permit iubitului meu sa mearga pe la majorate si zile de nastere.De ce? Ptc eu sunt genu de fata introvertita, prefer sa ma joc la pc decat sa dansez. Urasc sa dansez.
Sunt momente cand joc si cu varul sau, si atat,cand el nu joaca, si de obicei nu imi comenta cand jucam cu varul sau insa acum? doamne, nu ii convine deloc.
Si ideea care e? Tu joci cu baieti?! eu dansez cu fete!
BAII BAIATULE! e virtual, eu nu ma ating de baieti si nu vorbesc absolut nimic, da tu ce faci?!
Cum sa ma comport fata de asa mentalitate?

10 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Hmm,probabil e ceva(s-au certat) intre el si varul sau si de asta poate il deranjeaza. Daca sunteti impreuna de mult timp si va iubiti cu adevarat n-ar trebui sa-l deranjeze, insa daca sunteti de putin timp sa stii ca e gelos...

| 2EXA a răspuns (pentru Samariteanul):

Nu s-au certat.Nu suntem de putin timp impreuna, avem 2 ani. happy

| Samariteanul a răspuns (pentru 2EXA):

Atunci chiar nu stiu...e pura gelozie, dar dupa 2 ani e prosteasca.Adica deja stie ca-l iubesti, n-ar trebui sa reactioneze asa...

| ShamelessQboy a răspuns:

Iesi din spatiul tau si traieste o viata cat mai activa alături de el, umple-i tu nevoia de dragoste si sex si atunci nu va mai cauta nicăieri abia va reuși să te satisfacă pe tine.
În consecință cred ca-i lasi prea multe goluri, încearcă să le umpli tu nu altele dacă nu el va cauta la altele ceia ce nu obține de la tine!

| Annnnnie a răspuns (pentru ShamelessQboy):

Stii... si barbati trebuie sa mai umple goluri, nu doar femeile, ca lor oricum le plac golurile. happy Daca ea poate este o fire mai introvertita, poate chiar nu suporta prea mult zgomot si oameni noi, nu e de condamnat. Nu trebuie sa renunte la un mod de viata in care se simte bine cu ea însăși, doar sa mai incerce si ceva noi uneori.
Iar pe principiul asta: stai sa iti satisfac fiecare nevoie, nu e bine sa mearga, doar daca si el incepe sa ii satisfaca ei fiecare nevoie. Asta-i teorie, in practica, nu poti sa completezi fiecare aspect, ci sa gasesti un echilibru pentru ambele parti.
In cele din urma, nu mai incuraja fetele sa lase tot si sa 'umple' goluri. Nu traiesti pe lumea asta pentru a satisface exclusiv nevoile cuiva. rolling on the floor)

| ShamelessQboy a răspuns (pentru Annnnnie):

Eu doar i-am spus care ar fi cea mai sigura soluție sa nu se despartă, ce face este alegerea ei!
Si da ai mare dreptate, si eu gandesc la fel, bărbații ar trebui să fie aceia care sa se străduiască mai mult, sa faca sacrificii mai mari pentru iubitele lor asa cum chiar eu fac si nu spun asta sa ma laud!

| Annnnnie a răspuns (pentru ShamelessQboy):

Felicitari ca te straduiesti! happy Amandoi trebuie sa vada daca se mai inteleg si pot continua sau nu.

| Annnnnie a răspuns:

Gelozia nu e chiar prosteasca, de cele mai multe ori ascunde nesiguranta de sine.
Discutati despre asta si nu fii prea 'acida' cu el. Poate interpreta gresit cand e gelos.
Trebuie sa inteleaga ca tu si varul lui doar va jucati virtual si nu e acelasi lucru cu realul.

O mica paranteza. Esti fericita cu tipul asta?

| AlexandraAG a răspuns:

Daca va continua asa, inseamna ca nu mai merge.

| Alesya27alesia27 a răspuns:

Nu stiu daca o sa te ajut acum dar măcar incerc, chestia e ca după un timp iubitii isi permit cam multe. Iubitul meu mereu are vorba asta,, tu esti fată eu sunt băiat,, Comportă-te mai distanta nu ii spune ca iar joci cu nu stiu care baiat. Fi foarte distanta si fă-lă sa te intrebe ce ai, iar atunci impunei conditii crede-ma functioneaza. Eu am reusit sa il fac sa nu mai iasa asa des cu băietii lui prin oras fiindcă se gandeste că mă supăr rău tare si le cam răreste iesirile. Baftă!