| steamy a întrebat:

Eu o iubesc, ea isi bate joc de mine nu stiu cum sa fac sa o uit ajutooooooooorr! am inkercat cu alte fete nmik, am inkercat cu petrecerea timpului cu jocuri, munk, etc si nu merge nu stiu ce sa mai fac dau funda cine ma ajuta, sfaturi cum sa o uit!

7 răspunsuri:
| Chimilica a răspuns:

Inca un caz ca al meu, dar eu sunt fata. Explica-i fetii ca tii foarte mult la ea, si ca ei nu i-ar convenii sa ii faca un baiat asa. Spune-i macar sa incerce sa se schimbe pentru ca nici unui baiat nu o sa-i mai placa de ea daca va afla ce face cu tine. Ea se da importanta / smechera, dar nu este. Tot ce face este sa se umileasca atat pe ea cat si pe tine. Iar daca vrei sa o uiti fa-o sa-ti faca ceva foarte rau incat sa o urasti. Funda?

| trista_5619 a răspuns:

De ce sa incerci cu alte fete,in nici un caz! iesi cu prietenii,distreaza-te,petreceti timpul facand lucruri care te linistesc si te fac sa te bucuri de moment. o sa vezi ca timpul va vindeca totul,,,eu sunt fata,dar am avut aceeasi experienta ca si tine,(sunt si asa baieti nu numai fete),dar am trecut de asta cand am intalnit iubirea actuala,,,o sa vezi ca o sa razi de tine cand va trece timpul si o vei uita,, acum deocamdata nu atrage atentia la ceea ce face. incearca sa o ignori, chiar daca te doare,, ti-o spun din propria mea experienta! bafta!

| Adalutza a răspuns:

Pai.primi pasi ar fi : ii stergi numarul de telefon.ii dai ign pe mess.o elimini de la pr p facebook, hi5, etc ...in felul acesta nu o sa te mai gandesti atat de mult la ea ...si cu timpul o sa o uiti in totalitate.doar trebuie sa ai putina ambitie. pentru ca nu are nici un sens sa ii dai ign daca peste 2 zile il skoti tonguetonguetonguetongue si incearca pe cat posibil sa te intalnesti sau sa vorbesti de ea.sau daca nu vrei sa fie asa de vizibil cu ignorul. ignor-o pur5 si simpluwinkingwinking

| Zmeura_5657 a răspuns:

Muta-te.

| mee_4833 a răspuns:

Grea intrebare... poate ai auzit asta de 1000 de ori,dar incearca sa-ti impui tu s-o uiti. Nu te gandi numai la partile frumoase ale ei,incearca sa nu o mai "venerezi" atat. Daca tu o iubesti (ea vede asta) si isi bate joc e o persoana care nu mai merita sa-i fie acordata vreo atentie. Doar nu vrei sa-si bata joc in continuare, nu? Pana atunci iesi cu prietenii, IGNOR-O, si nu te mai gandi DELOC la ea. Daca ai poze cu ea, sterge-le rapidtongue.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai gandit vreo clipa ca poate aceasta "bataie de joc" e nu pentru ca nu i-ar placea de tine, ci pentru ca a vz ca-ti place de ea, deci ea nu mai trebuie sa "lupte" deloc si te tine pe jar. deci asta nu inseamna ca ea n-ar simti nimic, desi exista si posibilitatea asta. dar n-ai spus daca ati fost macar 1 zi impreuna sau tu o placi asa fara ca ea sa stie. in cazul in care ati iesit macar o data trebuie sa-ti fi dat seama daca din partea ei a existat asa macar o scanteie si daca da si ai cum sa faci asta, fa-o geloasa, alterneaza starile in care o ignori sau chiar flirtezi cu alta fata cu cele in care ii zambesti seducator, fara sa te strofoci prea mult. zapaceste-o si cand crezi ca nu mai intelege nimic da-i un mesaj. hei ce zici de o invitatie la suc. eu hotarasc locul si tu hotarasti ce marca comandam? ce zici, suna corect, nu? tu zici ora si eu fac cinste, deci?
zi-mi daca a mers. 90 % sanse asa ca ai grija ce-ti doresti ca ti s-ar putea indeplini

| Andrutza05 a răspuns:

Si eu am trecut prin astfel de situatie sad...am suferit intr-adevar insa nu am lasat asta sa ma doboare happy. Timpul a rezolvat totul, nu cred ca exista antidot pentru astfel de situatie happy...Doar incearca sa o uiti! Ca doar nu e singura fata din lumewinking. Mult succes :*