| anonim_4396 a întrebat:

in primul rand am ales sa scriu aici deoarece am tot vazut raspunsuri, sfaturi care ajuta sau ar putea fi folositoare. Vreau sa va spun ca nu stiu ce sa fac. Eu si iubitul meu ne certam des, uneori din cauza ca nu pot ramane la el peste noapte, alteori imi reprosaza ca nu il iubesc, ca de l-as iubii asa face orice pentru el, si credeti-ma ca fac tot ce pot ca sa fie fericit insa pe el nu il multumeste nimic. Uneori se supara foarte tare pe mine si incerc sa-l impac, tot incerc dar e foarte incapatant, si iar imi reprosaza ca nu il impac, ca nu imi pasa, ca eu nu il alint, ca nu vorbesc dulce cu el. Dar cateodata nu prea stiu ce sa-i mai spun casa nu se supere pe mine, sau chestii din astea. Am vrut sa ii spun : mai iubi hai sa luam o pauza, dar nu pot, credeti-ma ca nu as putea. Tot timpul imi spune ca ma iubeste, insa nu cred. Nu stiu, oricum fac ma gandesc tot timpul sa nu il supar, cand nu pot merge la el de exemplu sau nu pot ramane la el tot timpul imi reprosaza ca nu il iubesc, ca, daca l-as iubii m-ar interesa. uneori simt ca isi bate joc intr-un fel de mine, alteori simt ca ma iubeste. vreau sa precizez ca se poarta extraordinar de frumos cu mine, si mi se pare ca la mine e o problema. Va rog sa ma ajutati, ma simt foarte prost

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca crezi ca vrea sa scape de tine si ai observat ca brusc comportamentul lui s-a schimbat si a devenit asa cum descrii tu ar fi cazul sa discuti cu el serios. Relatia asta e mult prea toxica si te consuma mult, nu esti sluga sa stai dreapta in fata lui si sa-ti fie teama ca o sa se supere.

Uneori o despartire este ca o gura de aer proaspat si realizezi ca n-ai pierdut nimic, doar ai castigat. Mai gandeste-te unde duce relatia asta si discuta serios cu el, nu poti sa o ti asa pentru ca o sa innebunesti la un moment dat.

| Evelin85 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru sfaturi, am ales sa ma despart de el. Ma simt asa de bine. si libera

| anonim_4396 explică (pentru Evelin85):

Stiu sentimentul laughing

5 răspunsuri:
| Aika十六 a răspuns:

Se poarta extraordinar de frumos... sper ca glumesti. Un barbat care te iubeste si respecta nu iti reproseaza astfel de lucruri, nu la tine e problema ci la el. Daca de curand comportamentul lui s-a schimbat asa, ar fi cazul sa ai o discutie serioasa cu el ma rog chiar daca asa a fost de la inceput discuta cu el serios pe tema asta. Un barbat sanatos la cap si care isi iubeste partenera nu face asa ceva. Discuta cu el si nu te mai simti vinovata!

| Sensity a răspuns:

Daca tu simti ca dai tot ce e mai bun din tine nu are cum sa fie la tine problema. Int-o relatie amandoi partenerii trebuie sa depuna efort pentru a fi fericiti. Eu zic sa îi explici ca iti dai silinta pentru a-l face fericit. Daca tot nu va intelege, te sfatuiesc sa il parasesti pentru ca nimeni nu merita sa se injosesti atat.

| Evelin85 a răspuns (pentru Sensity):

Multumesc pentru sfat, o sa tin cont de el. Stiu ca pare ciudat sau asa, si mie mi se pare dar nu mai pot, efectiv nu mai pot toata ziua stau si plang ma simt foarte prost, ma simt ca si cum el ar vrea sa "scape" de mine, dar nu imi poate spune sau nu stiu.