| Rebecca_4202 a întrebat:

Eu plac pe un baiat si sa zic asa ca sentimentu e reciproc dar, faza e ca prietena mea cea mai buna il place si ea si el nu o place ba chiar vrea sa aiba o relatie cu mine. ce sa fac? parca nu as ranio pe colega mea...

Răspuns Câştigător
| Comeandtellmesomething a răspuns:

Daca ea ar fi avut o relatie cu el ti-ar fi placut? Gandeste-te cum te-ai simti tu daca ea s-ar combina cu el.
De ce sa strici o prietenie, sa risti sa-ti pierzi cea mai buna prietena pentru un baiat oh go on.Baietii mai sunt dar prieteni buni nu gasesti tot timpul.
Sper sa faci alegerea corecta!
Bafta!

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu esti intr-o situatie prea fericita,nu te invidiez deloc.
Cel mai bine, dupa parerea mea, ar fi sa stai de vorba cu prietena ta si sa-i explici ca baiatul asta vrea sa fie cu tine dar tu te temi sa n-o ranesti pe ea.Si,o intrebi ce ar face ea in locul tau, ar fi sau nu cu el.
In felul asta nici cu ea nu te vei certa, vei avea si inima impacata.
Mult noroc.

| Hombre a răspuns:

Daca vrei sa fii "Maica Tereza" acorda-i intâietate, dar ţi-ai pus intrebarea, ea a-r face acelasi gest?

| Ionela78 a răspuns:

Pai daca te iubeste pe tine nu stiu.eu i-as spune ca nu are sanse si sa se bucure pentru mine macar. daca e o prietena adevarata ar intelege! adica ca sanse are daca nici nu se uita la ea.si pierzi o sansa.stiu ca e greu ca e prietena ta dar incearca sa ii explici si poate va intelege.dar vezi daca prietena ta este una dintre cele mai bune sau singura in care ai incredere si ii zici serete cu ace baat oricum nu vei fi asa de mult timp si ii vei pierde.depinde de relatia intre voi.incearca sa intelegi asa e la inceput sa iubiti nu-s ce si dupa 2 saptamani sau mai putin deja scartaie.depinde de retia dintre tine si prietena ta! daca sunteti prietene adevarate nu merita sa o superi pentru a fi cu un aiat cu care relatia nu va dura mai mult! bafta!

| AnneMarie_7701 a răspuns:

Draga mea, pai epinde ce vrei uh! Il iubesti? Atunci trebuie sa sacrifici o prietenie pentru asta dar, sa stii ca o relatie nu dureaza chiar mult. Oricum o prietenie adevarata dureaza vesnic...

| Amytzu a răspuns:

Aaa pai fa-ti o reletie cu el si uita de ea!