| GlamorousGirl111 a întrebat:

Sa va spun povestea mea:I-am marturisit prietenului mei cel mai bun ca il plac. Mi-a spus ca sentimentu e reciproc. A venit ziua in care eu am vrut sa incep o relatie cu el dar el mi-a spus, sa nu ma supar, dar el nu stie sigur daca ma mai place pentru ca ziua precenda eram foarte timida.La inceput eram foarte suparata, dar dupa 3-4 zile mi-a trecut.Nu am mai vorbit cu el de aproximativ 3 saptamani, pana ieri, cand a iesit cu mine afara si cand l-am vazut mi-am dat seama ca iarasi imi place de el. El intre timp a avut prietena si chiar ieri s-au despartit.Cum sa fac sa fiu cu el?

1 răspuns:
| Maddu a răspuns:

Pai daca zici ca ati fost prieteni e clar ca simte ceva pentru tine.afectiune macar. Dar eu zic sa ai conversatie deschisa cu el si sa fi sigura de ceea ce simte pentru tine pentru ca apoi sa nu fi tu cea ranita. Daca nu tine la tine si daca nu te place nu merita sa te implici Totusi intreaba-l incearca nu pierzi nimic iar daca nu e ceea ce-ti doresti mai cauta si ramai prietena cu el pentru ca apropierea dintre doua persoane poate face mult bine:*