| forever4you a întrebat:

Eu si cu primul meu iubit am fost impreuna 2 saptamani dupa care ne-am despartit asta a fost pe la inceputul lui noiembrie 2010 si acum recent el mi-a luat numarul de telefon si m-a sunat am vorbit, si mi-a spus ca el inca mai vrea sa fie cu mine, eu mi-am promis ca nu voi mai fii niciodata impreuna cu el pentru ca abia acum cateva saptamana am reusit sa-l uit, nu imi mai amintea nimic de el, insa i-am spus ca si eu as vrea apoi am inchis subiectul si vorbim in fiecare zilove struck am vorbit vineri si mi-a spus ca vrea sa ma intrebe ceva maine adica sambata cum venea atunci insa nu ma mai intrebat pentru ca nu am imi vorbit si nu stiu ce vroia, sa ma intrebe daca vreau sa fiu cu el? si daca mi-ar spune asta sa accept? apoi daca nu accept tot la el ma voi gandi pentru ca ma ignora inainte si asta ma durea dar de cand vorbim la telefon este fooarte atent cu >mine8- ce sa fac sa-l sun eu, sunt o fire mai timida si nu am curajulsad

dau funda, dar ajutati-ma va rognot worthy

Răspuns Câştigător
| 1992 a răspuns:

Pfff ce urat,te-a sunat chiar cand ai uitat de el si o sa te dezamageasca iar si iar o sa suferi poate chiar mai mult,asta o sa se intample sigur.
Acum fa ce-ti spune inima,dar nu uita ca mintea lumineaza sufletul,gandeste-te bine poate daca ii zici nu acum o sa-l uiti mai usor dar daca ii zici da vei avea pretentii de la el si te va dezamagi graaav,ai spus ca vei suferi ca te va evita inseamna ca nu vrea cu adevarat sa va impacati,pune-l la incercare mai intai spune-i nu si vezi ce zice cum reactioneaza, suna-l si fa-ti curaj e mai usor sa vorbesti la telefon decat fata-n fata sau poate un mesaj(asta pentru ca estyi timida) fi egoista la inceput, daca iti dovedeste contrariul la ce a spus inseamna ca daca ai fi cu el te-ar face sa suferi mult mai mult.
Un baiat care da in tine sau te aduce in suferinta odata degeaba spune ca nu se va mai intampla oricum va face ceva.Singura speranta sa nu mai suferi e sa fi cu el si sa te saturi tu de el si sa nu-l mai vrei.
Ai grija de tine, si nu uita fi un pic mai rea cu baietii toti au cam acelasi scop.
Bafta muuulta! :*

12 răspunsuri:
| thereforyou a răspuns:

Pun pariu ca ati adunat o multime de amintiri in cele 2 saptamani de relatie.

| thereforyou a răspuns:

@forever4you dragoste in 2 saptamani? inseamna ca judecata ta e la pamant.

| forever4you explică:

@ thereforyou taci din gurawinking ca stiu ca atunci cand vine vorba de dragoste esti ultima persoana la care as apelahappy

| forever4you explică:

@ Karlikuu imi faci cam multi dracii nu te mai baga tu ca dobitoaca in seama...bravo mie ca sunt asa PROBLEME? Date`n gatu mati loser

| SunshineGirl a răspuns:

El inca te place.Si tu la fel. Fugind de el, nu-l vei uita.Si daca`l vei uita pe moment, va aparea cand iti va fi lumea mai draga si`ti va da peste cap toata viata.Eu zic sa te impaci cu el,pentru ca,chiar daca vei suferi la un moment dat, te vei convinge ca el nu e chiar ceea ce cauti, sau daca ai noroc vei descoperi ca el e facut pentru tine.Depinde numai de voi.Bafta multa!

| edy132 a răspuns:

Lasi sentimentele sa te conduca, eu am regretat fiecare moment in care am lasat inima sa ma conduca. Gandeste logic: te-a dezamagit, v-ati impacat, te-a dezamagit iar, deja vu, deja vu. Daca te-ar aprecia in mod egal cum o faci tu, nu ar trebui sa fiti impreuna acum? Dupa ce ca te-ai chinuit atata sa-l uiti, atata timp, si sa te impaci cu el acum? Totul inseamna ca e in zadar, am facut aceeasi greseala ca tine de 5 ori. Sa faci multe greseli in "dragoste" sa zic asa, te schimba. Cum vei suporta inca o dezamagire? si pe urmatoarea? Daca nu te opresti acum toata chestia asta vei gresi din nou, crede-ma.

| andrutzic a răspuns:

U stii daca sa-l mai primesti sau nu inapoi si eu am fost a fel, dar l-am primit inapoi. daca inca il mai iubesti eu te sfatuiesc sa il primesti innapoiwinking bafta!

| karlikuicsddd a răspuns:

Esti varza cu : 1. Gramatica, felul de exprimare
2. Felul tau de a fi
3. Intrebarile tale geniale happy Get a life fetito! Nu stii ce vrei :*

| Giulia9015 a răspuns:

Nu ai fost foarte explicita in mesajul tau. Adica primul iubit mai serios? ati avut si relatii mai intime? ca daca da...e absurd sa te culci cu o fata si apoi sa o lasi dupa 2 saptamani.Si dupa cateva luni sa te razgandesti dupa ce ai ignorat-o...si sa vrei sa fii din nou cu ea
Mie una imi da impresia ca se joaca cu sentimentele tale... si ar fi spre binele tau daca te-ai gandii mai mult si sa nu te arunci urgent in bratele lui(chiar daca de cele mai multe ori asta e primul impuls).
Vorbeste sincer cu el, intreaba-l ce vrea de fapt? de ce acum dupa atata timp s-a razgandit?
Mult succes

| andreea_4728 a răspuns:

Dat fiind ca ati fost doar 2 saptamani ompreuna, nu stiu cat de mult tine la tine. bine acum depinde si de ce varsta ai u si el. daca e doar un pusti de 16/18 ani atunci cred ca vrea doar sa isi bata joc de tine, te suna doar atunci cand se plictiseste si nu are ce face. ai grija mai bine lasa-l in pace sa vezi ce ma are de gand sa faca. daca nu il bagi in seama asa se va gandi mai mult la tine, nu ceda din prima, ai grija ce faci... pup. funda?

| adinalavy a răspuns:

Buna! parerea mea este ca nu aveti chiar asa mult timp impreuna, si nu ar avea rost sa te incurci din nou. pentru ca a doua oara iti va fi mult mai greu sa il uiti. mai bine incearca sa nu mai vb cu el deloc, si e mult mai bine. pentru ca daca mai pastrezi legatura cu el nu vei putea sa il uiti niciodata si ori de cate ori vb cu el inima ta iti spune sa te impaci, iar mintea iti spune contrariu. deci in cazul asta ascultati mintea, si nu inima...winking te pup, succes

| stefy_4736 a răspuns:

Parerea mea este ca daca ti-a luat atat de mult sa il uiti.inseamna ca l`ai iubit cu adevarat...iar daca aceasta este iubire adevarata.eu zic sa lupti pentru asta.si ar fi bine sa ai curajul macar sa-i dai un sms si sa-i spui tot ce simti pentru el...pentru ca asta ii va starni niste fluturasi in stomacel si sigur te va suna inapoi :* eu una cred ca e cel mai bine sa fiti impreuna :*.