| NuVreauSaTeAud a întrebat:

Eu si iubitul meu trecem print-o perioada dificila, el e pleccat din oras si ne vedem foarte rar, deoarece distanta e foarte mare. Vine acasa poate o data pe luna, eram obisnuiti sa ne vedem zilnic, de aceea imi e foarte greu, si cred ca si lui la fel. Avem zile in care ne intelegem excelent, dar are zice in care vorbeste foarte sec...ca si cum nici nu am fi impreuna. Il iubesc enorm de mult si mi-e foarte dor de el, nu vreau sa plecarea lui sa ne afecteze relatia in vreun fel sa ne distantam si sa ajungem sa ne despartim. Nu imi fac griji pentru ca stiu ca nu m-ar insela, si nici eu nu as face nimic care sa-l supere, dar schimbarile lui bruste de comportament ma pun pe ganduri si mi-e frica ca o sa ajungem sa ne despartim. As vrea un sfat, chiar nu stiu ce sa fac.straight face

Răspuns Câştigător
| DeeaMarry a răspuns:

Si eu am trecut prin exact aceeasi situatie.
Amandoi ne simteam rau pentru ca eram departe unul de celalalt. Cateodata imi vorbea cum ziceai tu, sec, era prost dispus, suparat, dar toate astea pentru ca ii era dor de mine. Am discutat cu el, i-am spus ca toate astea ma afecteaza, ca eu cred ca acum, mai mult ca niciodata, ar trebui sa fim apropiati, sa ne spunem cuvinte frumoase, sa ne alinam unul pe celalalt. Nu conteaza cat de departe e de mine, eu tot il iubesc si sunt alaturi de el mereu, chiar daca nu fizic. In plus, privind din alt punct de vedere, o sa savuram mai mult intalnirile, nefiind foarte dese!
Pana acum a fost totul bine intre voi. Cum in viata nu este totul roz, a venit vremea incercarilor. Acum se va vedea cat de mult va iubiti, daca va puteti intelege si la rau, nu doar la bine. Cand e totul bine si frumos toate relatiile dureaza. Cand insa apar greutatile, rezista doar relatiile bazate pe iubire adevarata!

3 răspunsuri:
| LikeNobodyElse a răspuns:

Sunt in situatia ta.dar mult mai rau...el e in italia.eu Romania. din iulie pana in decembrieam stat in Italia la el,. apoi am venit acasa.sunt 3 spt d cand am plecat si mor...straight face

| scarletjo a răspuns:

Fiecare dintre noi are o zi mai proasta.Din ceea ce ai scris reiese ca ai incredere in el(ceea ce este esential intr-o relatie):bucura-te de clipele fericite alaturi de el in loc sa stai sa iti faci griji. Vorbeste cu el despre absolut ceea ce simti si incurajeaza-l sa faca acelasi lucru. Daca simti ca nu merge, mai bine pune punct.Cu cat trece timpul cu atat iti va fi mai greu deoarece intervine obisnuinta.O seara frumoasa!

| doc69 a răspuns:

Cand esti frustrat sau nervos reactionezi si fiecqare are modul lui de manifestare. Daca vrei sa iti tina relatia comunicati cat mai mult posibil fara sa sufoci, fa sex tel fa orice crezi tu ca i-ar place sau v-ar place.si cere reciprocitate.departarea ucide pasiunea dar niciodata dragostea tine de caracter.altfel nu ar mai exista acel juramant de stat impreuna de buna voie si nesilit de nimeni